Životný cyklus výrobku

Dnes žijeme v lineárnej spoločnosti, ktorá sa riadi zásadou "vezmi, vyrob a zahoď". V skutočnosti 50 % oxidu uhličitého, ktorý spotrebujeme, je obsiahnuté vo výrobkoch, infraštruktúre a potravinách. Ak teda chceme dosiahnuť čistú nulu, musíme naše materiálové toky urobiť obehovými.

Spoločnosť Alfa Laval sa zaviazala starať sa o zariadenia, ktoré vyrábame, počas celého životného cyklu výrobku. Navrhujeme s ohľadom na obehovosť a zabezpečujeme, aby sme boli šetrní k našim surovinám. Rovnako dôležité je, ako sa naše zariadenia používajú, preto optimalizujeme naše výrobky počas celého ich životného cyklu, až kým sa nedajú opätovne použiť a recyklovať.

Sme tiež presvedčení, že partnerstvá sú nevyhnutné na dosiahnutie čistej nuly. Spoluprácou všetkých odvetví môžeme urýchliť zavádzanie nových inovácií a urýchliť prechod na obehovú spoločnosť.

Alfa Laval Sustainable solutions Product lifeetime

Urýchlenie obehového hospodárstva maximalizáciou životného cyklu výrobku

Chcete sa dozvedieť, prečo je obehovosť takým dôležitým krokom na ceste k čistej nule? Pozrite si tento krátky film a dozviete sa, ako môže spoločnosť Alfa Laval podporovať obehovosť v rámci životného cyklu našich zariadení a prečo je tak dôležité, aby sme na ceste k čistej nule spolupracovali vo všetkých sektoroch.

Životný cyklus výrobku v spoločnosti Alfa Laval

V životnom cykle výrobku existuje šesť kľúčových krokov, z ktorých každý má svoje vlastné riešenia. Počnúc prírodnými zdrojmi a výrobou chceme zabezpečiť, aby naše výrobky pochádzali zo zodpovedných zdrojov a boli vyrábané s minimálnymi emisiami uhlíka. Keď naše výrobky opustia továreň, chceme, aby optimalizáciou výkonu podporovali úsporu zdrojov našich zákazníkov. Po skončení životnosti ponúkame riešenia na opätovné použitie a recykláciu našich zariadení.

Circular economy chart
Cleantech Service hero

Servis na optimalizáciu energetickej účinnosti

Vedeli ste, že až 2,5 % svetových emisií CO2 by sa dalo predísť, keby výmenníky tepla fungovali optimálne a pravidelne sa servisovali?

Každoročne sa počet výmenníkov tepla, ktoré spoločnosť Alfa Laval servisuje s cieľom optimalizovať energetickú účinnosť, znižuje o 50 GW pre našich zákazníkov. To je množstvo energie, ktoré dokáže vyrobiť 10 000 veterných turbín za rovnaký čas.

Predstavte si, čo by sme mohli urobiť, keby všetky priemyselné odvetvia čistili svoje doskové výmenníky tepla s cieľom optimalizovať účinnosť prenosu tepla.


Čítajte viac

Re-Made to matter

Klimatické problémy našej planéty sa nedajú vyriešiť rýchlo. Záleží na každom kúsku skladačky. Preto sa spoločnosti Alfa Laval a Stena Recycling spojili, aby urýchlili prechod k uhlíkovo neutrálnej a obehovej budúcnosti. Re-Made to Matter je program na recykláciu starších výmenníkov tepla, aby sme mohli minimalizovať našu závislosť od primárnych materiálov na výrobu. Zároveň môžeme výrazne znížiť naše energetické potreby a emisie CO2 tým, že pomôžeme zákazníkom prejsť na efektívnejšie technológie. Pozrite si toto video a dozviete sa viac o našej spolupráci a riešeniach.


Zistite viac

Concept Zero

Concept Zero je našou víziou a cieľom vyrobiť do roku 2030 prvý uhlíkovo neutrálny výmenník tepla na svete. Pôjde o výmenník tepla využívajúci oceľ bez fosílnych palív a recyklovaný materiál v tesnení. Okrem toho je výmenník tepla navrhnutý tak, aby sa dal ľahko recyklovať. Túto cestu podnikáme v spolupráci so švédskym výrobcom ocele SSAB.


Čítajte viac

Digitálne riešenia pre dekarbonizáciu

Spoločnosti Alfa Laval a Microsoft spojili svoje sily, aby dosiahli spoločný cieľ - zníženie emisií oxidu uhličitého. Toto partnerstvo zahŕňa využitie silných stránok oboch spoločností na vytvorenie nových udržateľných riešení; riešení Alfa Laval v oblasti prenosu tepla a silných stránok spoločnosti Microsoft v oblasti analýzy údajov a umelej inteligencie s cieľom zabezpečiť optimálnu prevádzku všetkých výmenníkov tepla na svete a vybudovať čo najudržateľnejšie dátové centrá. Výhra pre obe strany.


Prečítajte si viac

Moatti Service hero

Komplexný servis pre nekonečný pokoj duše

Žiadne prestoje. Žiadne výmeny filtrov. To získajú vaši zákazníci s novým servisným riešením Moatti ReMan. Zaručujeme plne garantovaný repasovaný filter certifikovaný spoločnosťou Alfa Laval, ktorý spĺňa špecifikácie ako nový pre pravidelnú údržbu motora vášho zákazníka. Je rovnako spoľahlivý a bezproblémový ako samotný automatický, spätne premývateľný filter Alfa Laval Moatti.


Zistite viac

Servis Alfa Laval

Vedeli ste, že až 2,5 % svetových emisií CO2 by sa dalo predísť, keby výmenníky tepla fungovali optimálne a boli pravidelne servisované?

So servisom Alfa Laval sa môžeme postarať o optimalizáciu energetickej účinnosti, zníženie emisií uhlíka a úsporu nákladov počas celej životnosti vašich výrobkov.

Kontaktujte nás ešte dnes a dozviete sa o našom 360° portfóliu služieb.


Zistite viac

product lifetime service star


cleantech_symbol_RGB_png.png

Udržateľné partnerstvá

Kontaktujte nás 

Chcete sa dozvedieť viac o našich udržateľných riešeniach? Vyplňte formulár a bude vás kontaktovať jeden z našich odborníkov.

Kontaktujte nás

Tieto informácie sa ukladajú a spracúvajú v súlade s našimi zásadami ochrany osobných údajov.