Servis pre optimalizáciu energetickej účinnosti

Vedeli ste, že až 2,5 % svetových emisií CO2 by sa dalo zabrániť, keby výmenníky tepla fungovali optimálne a boli pravidelne servisované? Zníženie emisií uhlíka je dôležitým krokom k dekarbonizácii a je len jednou z výhod pravidelného servisu.

So spoločnosťou Alfa Laval ako servisným partnerom získate prístup k odbornej podpore počas celej životnosti vašich výrobkov, čím sa optimalizuje účinnosť prenosu tepla a okrem emisií uhlíka sa šetrí aj energia.

Cleantech Service hero

Šetrite energiu a emisie vďaka servisu

Keďže energetická účinnosť predstavuje až 40 % úspor energie, ktoré potrebujeme na dosiahnutie čistej nuly, musíme sa uistiť, že procesy sú optimalizované pravidelnou údržbou. Pozrite si toto krátke video, v ktorom sa dozviete, ako môžu služby spoločnosti Alfa Laval ušetriť energiu a znížiť emisie vašich procesov.

Watty, ktoré sa nestratia

Každoročne počet výmenníkov tepla, ktoré servisujeme s cieľom optimalizovať energetickú účinnosť, znižuje kapacity našich zákazníkov o 50 GW. To je množstvo energie, ktoré dokáže v rovnakom časovom horizonte vyrobiť 10 000 veterných turbín.

Z hľadiska emisií oxidu uhličitého predstavuje 50 GW zníženie našej globálnej stopy o 25 miliónov ton, čo je množstvo uhlíka, ktoré každý rok vyprodukuje mesto Londýn.

Predstavte si, čo by sme mohli dosiahnuť, keby svetový priemysel pravidelne vykonával servis svojich doskových výmenníkov tepla s cieľom optimalizovať účinnosť prenosu tepla.

Cleantech Service Watts it worth 01

Hodnota servisu

Výmenníky tepla sa často považujú za statické zariadenia, ale je dôležité, aby ste nezanedbávali servis. Servis výmenníkov tepla v odporúčaných intervaloch optimalizuje energetickú účinnosť, znižuje emisie uhlíka, zvyšuje produktivitu a znižuje celkové náklady na vlastníctvo.

Optimal performance_value of service.png

V dôsledku hromadenia nečistôt sa časom znižuje účinnosť prenosu tepla a výkon zariadenia. To má za následok zvýšenú spotrebu energie, emisie oxidu uhličitého a náklady na prevádzku.

Pravidelnou údržbou môžete znížiť vplyv zanášania, zvýšiť energetickú účinnosť, znížiť spotrebu energie, emitovať menej uhlíka a optimalizovať náklady na životný cyklus.

Cleantech solfjader vignette new

Tu je dôkaz

Chcete vedieť, koľko by ste mohli ušetriť vo svojom podnikaní?

Naši odborníci spolupracovali s partnermi po celom svete, aby našli údaje, ktoré potrebujeme na podporu všetkých priemyselných odvetví a aplikácií, na ceste k čistej nule.

Prečítajte si náš súhrn dôkazov, aby ste zistili, aké sú vaše možnosti energetickej efektívnosti, alebo nás kontaktujte ešte dnes.


Zistite viac

Energy Hunter – Na love odpadovej energie

Každý môže zlepšiť energetickú účinnosť svojich procesov. Stačí len loviť oblasti na zlepšenie a znížiť akékoľvek plytvanie energiou. Spoločnosť Alfa Laval disponuje technológiami, odbornými znalosťami a službami, ktoré vám pomôžu maximalizovať účinnosť prenosu tepla. Tak na čo ešte čakáte? Použite náš nový nástroj a vypočítajte, koľko môžete ušetriť ešte dnes.


Prečítajte si viac

Vizuálna inšpekcia výmenníku

Chápeme dôležitosť spoločných poznatkov a spolupráce pri dosahovaní globálnych cieľov udržateľnosti. Preto sme sa spojili so spoločnosťou Microsoft, aby sme vyvinuli novú APP na rozpoznávanie termovíznych snímok, vďaka ktorej majú zákazníci plnú kontrolu nad vlastným monitorovaním energetickej účinnosti. Kombinácia rozsiahlych servisných znalostí spoločnosti Alfa Laval a softvéru umelej inteligencie spoločnosti Microsoft umožňuje našim zákazníkom kontrolovať potreby údržby ich doskových výmenníkov tepla Alfa Laval len pomocou ich smartfónu.


Prečítajte si viac

Ponuka servisných služieb v oblasti prenosu tepla

plate_heat_exchangers_GPHE.jpg

Doskové výmenníky tepla

Zákazníkom v ťažkom spracovateľskom priemysle môže správny výmenník tepla zabezpečiť udržateľnejšiu, spoľahlivejšiu a hospodárnejšiu výrobu. Nepretržitý servis s krátkymi intervalmi je kľúčom k tomu, aby vaše výmenníky tepla pracovali na maximálnej kapacite a účinnosti.


Zistite viac

plate_heat_exchangers_welded-plate-block.jpg

Compabloc

Systém Compabloc spoločnosti Alfa Laval je ideálny pre náročné médiá, tlakové alebo teplotné požiadavky. Okrem toho ho podporuje globálna sieť skúsených odborníkov, ako aj skutočne komplexná servisná záruka, ktorá pomáha udržiavať jeho efektívnu a udržateľnú prevádzku, takže môžete šetriť energiu, peniaze a emisie CO2.


Zistite viac

plate_heat_exchangers_welded-plate-shell.jpg

Packinox

Výbrať si Packinox znamená použitie najlepšieho riešenia na dosiahnutie vynikajúcej rekuperácie tepla s tepelnou účinnosťou nad 95 %. Každý výmenník tepla Packinox je plne prispôsobený podľa vašich presných prevádzkových podmienok. Packinox je skonštruovaný pre maximálnu dobu prevádzky a dodáva sa s kompletnou ponukou služieb podporujúcich vaše ciele v oblasti energetickej účinnosti.


Zistite viac

Alfa Laval Niagara WSAC_modular_640x360.png

Chladiče vzduchu s mokrým povrchom (WSAC)

Chladiče WSAC Alfa Laval sú svojou konštrukciou veľmi odolné a dokážu udržať tlak až do 2 500 psi. Tieto jednotky poskytujú maximálne chladenie v kompaktnom zariadení a využívajú minimum vody a elektrickej energie. Nepretržitý servis s krátkymi intervalmi vám môže pomôcť ušetriť ešte viac paliva a emisií CO2 vďaka technológii WSAC.


Zistite viac

plate_heat_exchangers_welded-spiral.jpg

Špirálové výmenníky tepla

Spoločnosť Alfa Laval má viac ako polstoročné skúsenosti so špirálovou technológiou, ako aj celosvetovú sieť miestnych servisných odborníkov. Vďaka nepretržitému servisu s krátkymi intervalmi, ktorý udržiava váš výmenník tepla v prevádzke s najvyššou kapacitou a účinnosťou, sa môžete spoľahnúť, že váš špirálový výmenník tepla zabezpečí skutočne udržateľnú prevádzku v najnáročnejších úlohách a zároveň zníži emisie CO2.


Zistite viac

ace-640x360px.jpg

Vzduchom chladené výmenníky (ACE)

Vzduchom chladené výmenníky Alfa Laval sú konštruované na spoľahlivú prevádzku v náročných aplikáciách. Tieto robustné systémy poskytujú vysoký výkon pri veľmi nízkej spotrebe energie. Rozsiahla ponuka služieb zahŕňa všetky značky vzduchom chladených výmenníkov.


Zistite viac

Cleantech Service Watts it worth 02

Watty, ktoré sa nestratia

Alfa Laval každoročne inštaluje a servisuje milióny výmenníkov tepla, čím znižuje potrebu kapacity o 100 GW.

Pre predstavu, celosvetová kapacita veternej energie z novo inštalovaných veterných turbín bola v roku 2021 93 GW.

Predstavte si, čo by sme mohli dosiahnuť, keby všetky priemyselné odvetvia a aplikácie optimalizovali energetickú účinnosť s cieľom ušetriť energiu a emisie uhlíka.

Zistite, ako môžete ušetriť energiu vo svojich procesoch tu.


Read more

360° servisu

Naša globálna servisná sieť má špecializovaných odborníkov, ktorí sa vyznajú vo vašom odvetví. Sme tu, aby sme vás podporili dielmi a odbornými znalosťami, kdekoľvek a kedykoľvek ich budete potrebovať.

Servisné portfólio Alfa Laval pokrýva všetky vaše potreby počas celého životného cyklu vášho zariadenia - od uvedenia do prevádzky, údržby, podpory a vylepšenia až po monitorovacie služby - pre maximálny čas prevádzky, dostupnosť a optimalizáciu.
Minimalizovaním celkových nákladov na vlastníctvo vám pomáhame udržať si náskok pred konkurenciou.


Získajte viac informácií o našej servisnej ponuke

product lifetime service star


cleantech_symbol_RGB_png.png

Udržateľné partnerstvá

Kontaktujte nás 

Chcete sa dozvedieť viac o našich udržateľných riešeniach? Vyplňte formulár a bude vás kontaktovať jeden z našich odborníkov.

Kontaktujte nás

Tieto informácie sa ukladajú a spracúvajú v súlade s našimi zásadami ochrany osobných údajov.