Udržateľné partnerstvo

V spoločnosti Alfa Laval rozumieme výzvam, ktorým čelí Vaša firma, pretože Vaše podnikanie je naším podnikaním. Vaša zvedavosť je našou zvedavosťou. A Vaša vášeň je našou vášňou. Veríme, že spolupráca a silné, trvalé partnerstvá sú kľúčom k urýchleniu budúcich udržateľných riešení, ktoré zmenia našu ekonomiku a svet, ktorý zdieľame.

Preto spoločnosť Alfa Laval úzko spolupracuje so zákazníkmi a ďalšími partnermi, aby našla nové odpovede na najnáročnejšie otázky súčasnosti. Táto spoločná zvedavosť a vášeň je už viac ako sto rokov hnacím motorom našich neustálych inovácií. V súčasnosti je motorom vývoja v oblasti energetickej účinnosti, čistej energie a cirkulárnej ekonomiky. Ste pripravení urýchliť cestu k udržateľnejšiemu svetu? Kontaktujte nás a pustime sa do práce - spoločne!

Cleantech-Sustainable-partnership-intro-img.jpg

Partnerstvo na urýchlenie prechodu na udržateľné riešenia

Potreba urýchliť udržateľnosť nebola nikdy väčšia. Kľúčom k dosiahnutiu tohto cieľa bude silná a dlhodobá spolupráca. Dobrou správou je, že túto technológiu už máme. Teraz je čas spolupracovať na budovaní udržateľnejšej budúcnosti!

V tomto videu sa dozviete od Madeleine Gilborne, manažérky pre rozvoj ponikania spoločnosti Alfa Laval v oblasti Clean Technologies, o našich riešeniach na maximalizáciu energetickej účinnosti a umožnenie prechodu na čistú energiu a cirkulárnu ekonomiku.

Ak ste pripravení spolupracovať na trvalej zmene, kontaktujte nás ešte dnes.


Kontaktujte nás

Naše partnerstvo

Spoločnosť Alfa Laval spolupracuje so zákazníkmi a ďalšími partnermi na celom svete na vytváraní nových riešení na urýchlenie energetickej účinnosti, čistej energie a cirkulárnej ekonomiky. Prečítajte si o niektorých z našich nedávnych spoluprác alebo nás kontaktujte ešte dnes a dozviete sa, ako môžeme spoločne urýchliť udržateľné riešenia.

Prevratný posun v oblasti obnoviteľných zdrojov energie

V roku 2019 sa spoločnosť Alfa Laval stala investorom a partnerom spoločnosti Malta Inc. s cieľom vyvinúť nové riešenie s potenciálom revolučne zmeniť skladovanie energie v sieti. Tento startup je odnožou inkubátora X spoločnosti Google a medzi jeho podporovateľov patria Bill Gates a Jeff Bezos. Elektrotermálny systém Malta dokáže uskladniť energiu z akéhokoľvek zdroja - vrátane obnoviteľných zdrojov, ako je vietor a slnko - na akomkoľvek mieste až na niekoľko dní. Inovatívna technológia prenosu tepla spoločnosti Alfa Laval je kľúčovým prvkom, ktorý to umožňuje.

Sme presvedčení, že tepelné skladovanie bude hrať dôležitú úlohu v transformácii energetiky, hovorí Susanne Pahlén Åklundh, prezidentka divízie Energy spoločnosti Alfa Laval. "Po dvoch rokoch spolupráce s tímom z Malty na návrhu a vývoji nového výmenníka tepla sme naďalej nadšení týmto riešením a jeho možným vplyvom na zmenu klímy. Vďaka takejto spolupráci môžeme dosiahnuť viac, rozšíriť naše technické hranice a vytvoriť udržateľnejšie riešenia pre budúcnosť."

Alfa Laval je pre spoločnosť Malta skvelým partnerom od jej vzniku v roku 2018 a tešíme sa na pokračovanie skvelej práce, ktorá nám pomôže uviesť toto riešenie na trh, hovorí Ramya Swaminathan, generálna riaditeľka spoločnosti Malta Inc.


Prečítajte si viac

Priekopnícke partnerstvo dvoch lídrov v oblasti udržateľnosti

Alfa Laval a Stena Recycling sa spojili a vytvorili šikovné, udržateľné a ľahko použiteľné riešenie na zlepšenie cirkulácie v našom priemysle. Tento nový výmenný program s názvom Re-Made to matter umožní zhodnotiť až 100 % cenných kovov nachádzajúcich sa v starých výmenníkoch tepla. Ich výmenou za modernejšie konštrukcie môžeme tiež umožniť zvýšenie účinnosti na úsporu energie, ako aj zníženie uhlíkovej stopy.

Ďalšie informácie o partnerstve a našom riešení

 

 

Cleantech-Power-to-X-partner.jpg

Partnerstvo pre výrobu čistých palív z obnoviteľných zdrojov

V roku 2021 sa spoločnosť Alfa Laval stala investorom a partnerom spoločnosti Liquid Wind, ktorá vyvíja komerčný závod na výrobu eMetanolu. Každé zariadenie zachytáva a koncentruje biogénne emisie oxidu uhličitého z priemyslu a kombinuje ich s vodíkom vyrobeným z obnoviteľnej elektrickej energie a vody.

Výsledkom je výroba metanolu šetrného k životnému prostrediu. Alfa Laval sa pripája k spoločnostiam Carbon Clean, Siemens Energy a Haldor Topsoe a prispieva odbornými znalosťami v oblasti prenosu tepla do tejto jedinečnej skupiny s cieľom zlepšiť účinnosť procesov a celkovú energetickú integráciu zariadení.
Ide o dôležité partnerstvo, pretože sa spolu s ďalšími významnými hráčmi staneme súčasťou rastúceho trhu Power-to-X, čím podporíme vývoj technických riešení, ktoré ovplyvnia budúce možnosti využitia palív," hovorí Susanne Pahlén Åklundh, prezidentka divízie Energy spoločnosti Alfa Laval. "Vďaka takejto spolupráci rozširujeme technické hranice a prispievame k udržateľnejšej spoločnosti."

Sme veľmi radi, že skupinu Liquid Wind posilňujeme o švédskeho hráča svetovej triedy s bezkonkurenčnými skúsenosťami," hovorí Claes Fredriksson, generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Liquid Wind. "Ich cenné znalosti zvýšia efektivitu a prinesú ďalšiu spoločnú hodnotu."


Ďalšie informácie nájdete na

Alfa Laval Innovation House

Spoločnosť Alfa Laval Innovation House so sídlom v Kodani v Dánsku bola založená na základe presvedčenia, že spoločnou prácou môžeme dosiahnuť viac. Práve tu spoločnosť Alfa Laval urýchľuje nové obchodné nápady prostredníctvom zdieľania znalostí a partnerstiev.

V našom Innovation House Alfa Laval spolupracuje so začínajúcimi spoločnosťami s cieľom umožniť prechod na čistú energiu a cirkulární ekonomiku. Spoločne pracujeme na inovatívnych technológiách pre elektrolyzéry vodíka, vysokoúčinné solárne kolektory, výrobu biooleja, recykláciu plastov a mnohé ďalšie.

Chcete sa dozvedieť viac o týchto spoločnostiach a o tom, ako spolupracujeme na vývoji nových inovatívnych udržateľných riešení? Kliknutím sem si môžete prečítať niektoré z našich príbehov.


Prečítajte si viac

Partner pre 1,5°C Business playbook

Alfa Laval je podporným partnerom "1,5°C Business playbook", ktorej cieľom je urýchliť dosiahnutie uhlíkovej neutrality do roku 2030. Táto iniciatíva bola spustená v januári 2020 vo švajčiarskom Davose a je odnožou projektu Exponential Roadmap project. Príručka je sprievodcom pre stratégiu a opatrenia v oblasti klímy a jej cieľom je transformovať ekonomiku presunutím pozornosti podnikov na bezuhlíkové riešenia. Spoločnosť Alfa Laval bude túto príručku využívať pri svojej vlastnej stratégii a pri podpore dodávateľov, zákazníkov a partnerov v ich úsilí o znižovanie emisií uhlíka.

Ak sa zhodneme na tom, že svet musí prejsť na uhlíkovo neutrálnu ekonomiku, potom musíme v hodnotovom reťazci vykonať svoju úlohu, hovorí Tom Erixon, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Alfa Laval. "V spoločnosti Alfa Laval máme ambíciu stať sa do roku 2030 uhlíkovo neutrálnymi. Dosiahnutie tohto cieľa si bude vyžadovať partnerstvá. Preto sme radi podporili túto iniciatívu, ktorá je založená na najnovších vedeckých poznatkoch a zameriava sa na jednoduchosť a rýchlosť."


Prečítajte si viac

Concept Zero - Neviditeľná revolúcia

Koncept Zero je našou víziou a cieľom vyrobiť do roku 2030 prvý uhlíkovo neutrálny výmenník tepla na svete. Pôjde o výmenník tepla využívajúci oceľ bez fosílnych palív a recyklovaný materiál v tesneniach. Okrem toho je výmenník tepla pripravený tak, aby sa dal jednoducho recyklovať. Už teraz je to obrovský krok na ceste k úplne uhlíkovo neutrálnemu výmenníku tepla.

Concept Zero web image 640x360


cleantech_symbol_RGB_png.png

Udržateľné partnerstvá