Concept Zero hero banner 1920x480

Concept Zero

Concept Zero - Neviditeľná revolúcia

Výmenník tepla je výmenník tepla, však? Vedeli by ste to rozlíšiť? V spoločnosti Alfa Laval sme odhodlaní prispieť svojím dielom k umožneniu dekarbonizovanej budúcnosti. So záväzkom dosiahnuť do roku 2030 uhlíkovú neutralitu sa snažíme eliminovať emisie z našich výrobkov, od ťažby surovín až po koniec ich životnosti. Concept Zero je kľúčovým krokom na tejto ceste, ktorý posúva hranice s cieľom vyvinúť skutočne uhlíkovo neutrálny doskový výmenník tepla.

V spolupráci so spoločnosťou SSAB to realizujeme. V porovnaní s našimi súčasnými výmenníkmi vyzerá rovnako, nespoznáte rozdiel. Po dokončení a dodaní budú tieto výmenníky tepla inštalované v priemyselných procesoch, na ktorých záleží najviac, ale v podstate nie sú viditeľné.

Zmení to však spôsob, akým riadime priemyslové prevádzky. Znížia sa emisie uhlíka z použitých materiálov, ako aj z výrobkov a procesov, ktoré prevádzkujeme. Môžu byť dôležitým krokom na ceste k udržateľnejšej spoločnosti.

Len si predstavte vplyv výmenníkov tepla, ako je tento, inštalovaných v rôznych priemyselných procesoch na celom svete. Preto to nazývame "neviditeľnou revolúciou".


This is Concept Zero

Toto je Concept Zero

Koncept Zero je našou víziou a cieľom vyrobiť do roku 2030 prvý uhlíkovo neutrálny výmenník tepla na svete. Pôjde o výmenník tepla využívajúci oceľ bez fosílnych palív a recyklovaný materiál v tesneniach. Okrem toho je výmenník tepla pripravený tak, aby sa dal jednoducho recyklovať. Už teraz je to obrovský krok na ceste k úplne uhlíkovo neutrálnemu výmenníku tepla.

Concept_Zero_web_image_640x360.jpg

Alfa Laval a SSAB spojili svoje sily pri výrobe prvého výmenníka tepla bez fosílnych palív

Partnerstvá sú kľúčové pri hľadaní nových inovatívnych riešení na urýchlenie udržateľných riešení. Spoločnosť Alfa Laval podpísala dohodu s globálnou švédskou oceliarskou spoločnosťou SSAB o vývoji a komercializácii prvého výmenníka tepla na svete vyrobeného z ocele bez fosílnych palív. Cieľom je mať prvú jednotku vyrobenú z ocele so zníženým obsahom vodíka pripravenú na použitie v roku 2023.

Chcete sa dozvedieť viac o Concept zero?

Kontaktujte nás ešte dnes a získajte viac informácií o doskových výmenníkoch tepla Alfa Laval s neutrálnym obsahom uhlíka.

Tieto informácie sa ukladajú a spracúvajú v súlade s našimi zásadami ochrany osobných údajov.

Centrum pre novinky v oblasti vykurovania a chladenia

Vďaka odbornosti založenej na desaťročiach skúseností v oblasti prenosu tepla Alfa Laval ponúka odborné riešenia pre dnešné výzvy v oblasti vykurovania a chladenia. Objavte odpovede na zložité otázky týkajúce sa všetkého od energetickej účinnosti až po prírodné chladivá, ako aj užitočné nástroje, ktoré zjednodušujú vyhľadávanie tej správnej technológie pre vašu prevádzku.

heating cooling-hub-vignette-2021

Re-Made to matter

Spoločnosti Alfa Laval a Stena Recycling sa spojili a vytvorili inteligentný, udržateľný a ľahko použiteľný výmenný program Re-Made to matter. Vďaka tomu máme možnosť získať späť až 100 % cenných kovov, ktoré sa nachádzajú v starých výmenníkoch tepla. Ich výmenou za modernejšie konštrukcie môžeme tiež zvýšiť účinnosť, a ušetriť tak energiu a znížiť uhlíkovú stopu.

Re-made to matter vignette imge 640x360


cleantech_symbol_RGB_png.png

Udržateľné partnerstvá