Petrochémia

Chemický sektor sa podieľa až 10 % na celosvetovej spotrebe energie. Keďže náklady na energiu predstavujú významnú časť prevádzkového rozpočtu priemerného petrochemického závodu, efektívnejšie využívanie energie sa stalo rozhodujúcim faktorom pre udržanie ziskovosti v tomto konkurenčnom odvetví. Keďže priame emisie CO2 z primárnej chemickej výroby predstavujú 7 % celkových globálnych emisií CO2, energetická efektívnosť v petrochemickom spracovaní je tiež rozhodujúca pre urýchlenie globálnej udržateľnosti.

Spoločnosť Alfa Laval má desaťročia skúseností so spoluprácou s petrochemickými závodmi s cieľom optimalizovať účinnosť ich procesov. Ponúkame široké portfólio účinných výmenníkov tepla, ktoré umožňujú spätne získavať viac tepla, čím sa znižuje potreba paliva a uhlíková stopa a zároveň sa zvyšuje výrobná kapacita a minimalizuje spotreba materiálu. Vďaka efektívnejším tepelným riešeniam môžete dokonca ušetriť peniaze napríklad tým, že budete používať paru s nižším tlakom, alebo získať dodatočné príjmy predajom prebytočnej elektriny a tepla susedným závodom.

Cleantech-Petrochemicals-intro-img-final.jpg

Cleantech-proof-pack-Petrochemicals.jpg

Pozrite sa na čísla: potenciál energetickej účinnosti v petrochemických závodoch

Doskové výmenníky tepla Alfa Laval sú až päťkrát účinnejšie ako tradičné rúrkové výmenníky tepla. Aký rozdiel to môže znamenať pre Váš podnik? Inštalovaná základňa našej technológie doskových výmenníkov tepla v petrochemickom priemysle dnes ušetrí až 19 TWh energie - rovnaké množstvo, aké je potrebné na vykurovanie takmer 2 miliónov európskych domácností.

Predstavte si, že by dnes každý petrochemický závod prešiel na účinnejšie technológie prenosu tepla. Mohli by sme znížiť globálne emisie CO2 o 28 miliónov ton, čo zodpovedá množstvu, ktoré ročne vyprodukuje 3,7 milióna ľudí žijúcich v čínskom meste Čching-tao.

Chcete sa dozvedieť viac o tom, ako Vám môžeme pomôcť maximalizovať energetickú účinnosť? Stiahnite si našu infografiku a pozrite si ďalšie čísla.


Stiahnite si našu infografiku

Príbehy zákazníkov

cleantech_Petrochemicals-customer-case01v2.jpg

Zníženie spotreby energie v najväčšom indickom závode na výrobu špeciálnych chemikálií

Spoločnosť Balaji Amines je najväčším výrobcom metylamínov v Indii. So spoločnosťou Alfa Laval spolupracuje od roku 2002 a má nainštalovaných 86 výmenníkov tepla Alfa Laval, ktorých výkonnosť je stále vysoká. Zlepšenie energetickej účinnosti len prvých ôsmich výmenníkov tepla Alfa Laval Compabloc prinieslo úspory vo výške približne 700 000 USD ročne. Okrem toho spoločnosť Balaji Amines oceňuje vysokú úroveň procesného know-how a profesionálny servis poskytovaný odborníkmi spoločnosti Alfa Laval.


Prečítajte si viac

cleantech_Petrochemicals-customer-case02.jpg

Zníženie emisií a zvýšenie kapacity v spoločnosti Dow Wolff Cellulosics v Belgicku

Keď spoločnosť Dow Wolff Cellulosics čelila naliehavému problému s opotrebovaným rúrkovým varákom, obrátila sa na spoločnosť Alfa Laval so žiadosťou o pomoc. S cieľom zlepšiť energetickú účinnosť im spoločnosť Alfa Laval ukázala možnosti výmeny dvoch starších jednotiek za účinnejšiu doskovú technológiu. Výsledkom bola ročná úspora energie vo výške 22 400 GJ pri znížení emisií CO2 o 1 250 ton.


Prečítajte si viac

cleantech_Petrochemicals-customer-case03.jpg

Inteligentné využívanie procesnej energie v ázijskom závode

Závod na výrobu paraxylénu v Ázii neustále hľadá nové spôsoby, ako zlepšiť svoju energetickú účinnosť.S pomocou spoločnosti Alfa Laval zvýšili jej inžinieri využitie tepla o viac ako 23 MW po výmene starších vzduchom chladených kondenzátorov za účinnejšie technológie doskových výmenníkov tepla.


Prečítajte si viac

Naše riešenia

Compabloc_640.jpg

Alfa Laval Compabloc

Alfa Laval Compabloc je majstrom výmeny tepla: osvedčené riešenie pre náročné aplikácie. Vďaka protiprúdnemu zapojeniu, ktoré umožňuje kríženie teplôt v jednej jednotke, môže ponúknuť optimálnu účinnosť pre náročné petrochemické úlohy. Velké priblíženie teplôt tiež znamená, že kvapalina na studenej strane sa môže ohriať len o niekoľko stupňov menej ako vstupujúca kvapalina na teplej strane, čím sa maximalizuje spätné získavanie tepla.


Viac informácií

Zvárané špirálové výmenníky tepla

Špirálové výmenníky tepla Alfa Laval sú navrhnuté tak, aby zvládli aj tie najnáročnejšie výzvy v oblasti prenosu tepla. Či už ide o časté zanášanie znečistenými médiami, alebo o obmedzenia vyplývajúce z tlakovej straty a podlahovej plochy, sú dokonalým riešením problémov pri výmene kvapalina-kvapalina a dvojfázovej výmene. Vďaka osvedčenej reputácii, že sa takmer nikdy nezanášajú, je ich robustná, efektívna a kompaktná konštrukcia ideálna pre náročné petrochemické aplikácie.


Prečítajte si viac

Rozoberateľné doskové výmenníky tepla Alfa Laval

Náš široký sortiment priemyselných doskových výmenníkov tepla je vhodný pre širokú škálu petrochemických aplikácií od vykurovania, chladenia a spätného získavania tepla až po kondenzáciu a odparovanie. V spolupráci s našimi zákazníkmi neustále aktualizujeme náš priemyselný sortiment, aby lepšie zodpovedal požiadavkám vašich procesov. Dnešné modely stanovujú úplne nové štandardy účinnosti, spoľahlivosti a prevádzkyschopnosti.


Viac informácií

Objavte výhody partnerstva so spoločnosťou Alfa Laval

Výrobcovia petrochémie požadujú udržateľné procesy a udržateľný výkon. Vďaka dlhoročným skúsenostiam so spoluprácou s petrochemickými závodmi na celom svete má spoločnosť Alfa Laval know-how na podporu náročných požiadaviek procesov, od ktorých závisí vaše podnikanie. Spoľahnite sa na nás v prípade vysoko výkonných riešení, ktoré zvládnu aj tie najnáročnejšie úlohy s konzistentnosťou, kvalitou a spoľahlivosťou.

Naši odborníci na petrochémiu s Vami môžu spolupracovať od začiatku až do konca. Úzko s Vami spolupracujeme, aby sme pre Vaše procesy navrhli čo najefektívnejší a najhospodárnejší systém. A vďaka našej rozsiahlej servisnej sieti máme servisných technikov - a originálne náhradné diely Alfa Laval - k dispozícii nepretržite kdekoľvek na svete.


Zistite viac o tom, ako vás môžeme podporiťcleantech_symbol_RGB_png.png

Udržateľné partnerstvá