Kombinovaná výroba tepla a elektrickej energie (KVET)

Kombinovaná výroba elektriny a tepla (KVET) využíva teplo, ktoré by sa inak premrhalo pri výrobe elektriny, rôznymi produktívnymi spôsobmi. Môže ísť o mikrokogeneračné systémy, ktoré vyrábajú elektrinu aj teplo pre jednu budovu, až po väčšie zariadenia, ktoré zabezpečujú diaľkové vykurovanie pre celé regióny súčasne. Vďaka tomu je kombinovaná výroba tepla a elektrickej energie jednou z najefektívnejších metód využívania energie. V skutočnosti sa často získa až 90 % energie!

Výmenníky tepla používané v systéme KVET sú rozhodujúcim faktorom pri dosahovaní maximálnej účinnosti. Tu Vám môže pomôcť spoločnosť Alfa Laval. Ponúkame široký sortiment účinných doskových výmenníkov tepla vrátane veľmi kompaktných variantov, ktoré sú ideálne pre kompletné kontajnerové riešenia. Vďaka našim dlhoročným skúsenostiam v oblasti rekuperácie tepla a širokému portfóliu tepelných technológií máme odborné znalosti, ktoré hľadáte na vývoj udržateľných riešení pre vykurovanie a energetiku budúcnosti.

cleantech-CHP-intro-img.jpg

A-compact-and-efficient-solution-for-micro-CHP-vignette.jpg

Kompaktné a účinné riešenia mikrokogenerácie

Spoločnosť Indop d.o.o., dcérska spoločnosť gigantu Gorenje, je popredným stredoeurópskym výrobcom kogeneračných technológií. Vďaka jedinečnej technológii doskového výmenníka tepla plyn-kvapalina od spoločnosti Alfa Laval sa spoločnosti Indop podarilo dosiahnuť tepelnú účinnosť svojich systémov vyššiu ako 85 % pri veľmi nízkej tlakovej strate.


Zistite viac

tipkotter-vignette.jpg

Zvyšovanie účinnosti kogenerácie pomocou technológie premeny plynu na kvapalinu

Spoločnosť Hubert Tippkötter GmbH je inovatívny konštruktér a výrobca kompletných kombinovaných systémov, ktorý sa snaží získať zo svojej technológie každý možný percentuálny bod účinnosti navyše. Vďaka použitiu jedinečných riešení výmenníka tepla plyn-kvapalina od spoločnosti Alfa Laval môže svojim zákazníkom hrdo ponúknuť účinnosť kogenerácie 91 % alebo viac!


Prečítajte si viac

Naše riešenie

Pájkované doskové výmenníky tepla Alfa Laval

Naše medené spájkované doskové výmenníky tepla predstavujú kompaktné, účinné a bezúdržbové riešenie na vykurovanie, chladenie, odparovanie a kondenzáciu v mnohých aplikáciách. Každá jednotka je navrhnutá tak, aby optimalizovala prevádzku, a má množstvo jedinečných vlastností, ktoré zabezpečujú vynikajúci tepelný výkon a maximálnu spoľahlivosť.


Prečítajte si viac

Doskové chladiče spalín a plynov Alfa Laval GTL

Od extrémne vysokých teplôt až po médiá s extrémne asymetrickým prietokom - portfólio výmenníkov tepla plyn-kvapalina od spoločnosti Alfa Laval zvládne viac ako iné doskové výmenníky tepla. Vďaka revolučnému dizajnu s "jamkovou" doskou poskytujú účinnú rekuperáciu tepla a veľmi nízku tlakovú stratu v plynových aplikáciách - to všetko pri výrazne menších rozmeroch ako rúrkové technológie.


Prečítajte si viac

 

Rozoberateľné doskové výmenníky tepla Alfa Laval

Náš priemyselný sortiment doskových výmenníkov tepla je vhodný na širokú škálu aplikácií od vykurovania, chladenia a spätného získavania tepla až po kondenzáciu a odparovanie. V spolupráci s našimi zákazníkmi neustále aktualizujeme ich dizajn, aby lepšie vyhovoval Vašim procesným požiadavkám. Dnešné modely stanovujú úplne nové štandardy účinnosti, spoľahlivosti a prevádzkyschopnosti.


Viac informácií

alfa-laval-micro-640x360.png

Alfa Laval Micro

Takmer vždy existuje priestor na ďalšie zníženie spotreby energie a súvisiacich nákladov spätným získavaním energie stratenej ako teplo zo spalín. Alfa Laval Micro je kompaktný spalinový výmenník tepla špeciálne navrhnutý na tento účel. Umožňuje efektívne zhodnocovať odpadové teplo z malých plynových turbín, malých motorov, čistých spalín a iných tokov odpadového tepla, čím sa ďalej zvyšuje energetická účinnosť.


Prečítajte si viac

Najúčinnejšie riešenie kogenerácie

Pokiaľ ide o kogeneráciu, spoločnosť Alfa Laval vyvinula rad výmenníkov tepla navrhnutých tak, aby poskytovali energeticky najefektívnejšie riešenie. Od našich technológií vzduchových výmenníkov tepla až po naše utesnené a spájkované výmenníky tepla z medených plechov - dokážeme vybrať ideálne zariadenie pre Vaše špecifické potreby.

A toto zariadenie je len začiatok. K dispozícii je aj udržateľná partnerská podpora, ktorá Vám poskytne znalosti, zdroje a inžinierske skúsenosti potrebné na vytvorenie riešenia, ktoré bude v budúcnosti spĺňať požiadavky vášho regiónu - bez ohľadu na to, kde na svete sa nachádzate.


Prečítajte si viac

combined-heat-power_640x360_full.png


cleantech_symbol_RGB_png.png

Udržateľné partnerstvá