Palivové články

Transformácia svetových energetických systémov si bude vyžadovať širokú škálu riešení. Už teraz vieme, že palivové články budú dôležitou súčasťou prechodu na čistú energiu. Keďže naša celosvetová spotreba energie neustále rastie, budeme aj naďalej potrebovať viac - a účinnejších - technológií palivových článkov. Predpokladáme, že v nasledujúcich rokoch sa budú palivové články využívať na všetky účely, od distribuovanej energie až po výrobu energie pre stále rastúci sektor dátových centier.

Budúce technológie palivových článkov budú klásť vysoké nároky na výkonnosť technológií prenosu tepla, či už ide o polymérne elektrolytové membrány (PEM), palivové články (SOFC) alebo riešenia pre námorný priemysel. Vďaka 90 rokom vývoja doskových výmenníkov tepla ponúka spoločnosť Alfa Laval know-how a riešenia na zabezpečenie vysokej odolnosti voči vysokým teplotám a tepelnému namáhaniu, ktoré sa vyskytujú v týchto náročných aplikáciách.

Cleantech-Fuel-cells-intro-img-final.jpg

Alfa Laval Sustainable solutions Fuel cells chart

Buďte pripravení na budúce výzvy v oblasti palivových článkov

Spoločnosť Alfa Laval strávila desaťročia vývojom vysoko účinných a robustných technológií doskových výmenníkov tepla. Môžeme ponúknuť jedinečné výrobné technológie, ktoré sú ideálne pre vývoj palivových článkov, od našej techniky tavného spájania, ktorá umožňuje spoľahlivý výkon pri veľmi vysokých teplotách, až po riešenia plyn-kvapalina (gas-to-liquid), ktoré zvládajú extrémne nerovnomerné požiadavky na prietok.

Kontaktujte nás a dozviete sa o riešeniach, ktoré ponúkame dnes pre výzvy, ktorým budete čeliť zajtra. Patria medzi ne naše špičkové odborné znalosti v oblasti systémov zasobníkov palivových článkov, ako aj náš doskový výmenník tepla Alfa Laval AlfaNova vyrobený z materiálov odolných voči vysokým teplotám. Môžeme sa s Vami podeliť aj o niektoré novinky, na ktorých pracujeme, vrátane inovácií v oblasti riešení prenosu tepla tavného spájania, ktoré ponúknu ideálnu alternatívu pre aplikácie palivových článkov v námornej doprave.

Naše riešenia

Spájkované doskové výmenníky tepla Alfa Laval

Naše meďou spájkované doskové výmenníky tepla predstavujú kompaktné, účinné a bezúdržbové riešenie na vykurovanie, chladenie, odparovanie a kondenzáciu v mnohých aplikáciách. Každá jednotka je navrhnutá tak, aby optimalizovala prevádzku, a má množstvo jedinečných vlastností, ktoré zabezpečujú vynikajúci tepelný výkon a maximálnu spoľahlivosť.


Prečítajte si viac

Doskové chladiče spalín a plynov GTL Alfa Laval

Od extrémne vysokých teplôt až po médiá s extrémne asymetrickým prietokom - portfólio výmenníkov tepla s technológiou GTL od spoločnosti Alfa Laval zvládne viac ako iné doskové výmenníky tepla. Vďaka revolučnému dizajnu s "jamkovou" doskou poskytujú účinné spätné získavanie tepla a veľmi nízku tlakovú stratu v plynových aplikáciách - to všetko pri výrazne menších rozmeroch ako rúrkové technológie.


Viac informácií

Tavne spájané doskové výmenníky tepla Alfa Laval

Naša patentovaná technológia tavného spájania AlfaFusion vytvára vysoko účinné, kompaktné výmenníky tepla vyrobené výhradne z nehrdzavejúcej ocele. Tieto výmenníky, ktoré sú prakticky bezúdržbové a schopné zvládnuť extrémne vysoké tlaky a teploty, sú ideálnym riešením na prenos tepla v náročných aplikáciách vrátane aplikácií s teplotami presahujúcimi 600 °C.


Viac informácií


cleantech_symbol_RGB_png.png

Udržateľné partnerstvá

Kontaktujte nás

Tieto informácie sa ukladajú a spracúvajú v súlade s našimi zásadami ochrany osobných údajov.