Teplá voda

Čistá voda je nevyhnutná pre všetok život na Zemi. Organizácia Spojených národov ju tiež definuje ako základné ľudské právo a udržateľnosť zariadení pre ohrev teplej vody je čoraz viac pod drobnohľadom. Vedeli ste napríklad, že v Štokholme sa do odpadových vôd uvoľňuje až 6 ton medi ročne v dôsledku uvoľňovania kovov z vodovodných systémov? Z týchto dôvodov prijali zákonodarcovia v mnohých krajinách nové požiadavky zamerané na prevenciu krížovej kontaminácie médií a kontaminácie kovmi v dodávkach vody.

Spoločnosť Alfa Laval si uvedomuje, že v dnešných aplikáciách ohrevu a chladenia vody je bezpečnosť rovnako dôležitá ako nákladová efektívnosť a výkon. Na základe našich znalostí technológie doskových výmenníkov tepla sme vyvinuli inovatívne riešenia, ktoré ponúkajú najlepšiu záruku bezpečných vodných systémov spolu so zvýšenou účinnosťou pre minimalizáciu spotreby energie. Kontaktujte nás ešte dnes a zistite, ako môžeme podporiť Vaše potreby pri navrhovaní najbezpečnejších a najudržateľnejších riešení vodovodných systémov.

cleantech-tap-water-intro-img.jpg

Aké sú výhody nehrdzavejúcej ocele?

Prečo si vybrať čistú, 100% nehrdzavejúcu oceľ? V niektorých aplikáciách, napríklad pri vysokých nárokoch na čistotu, agresívnych médiách alebo obavách z kontaminácie kovmi, môže mať tento materiál veľký význam. V tomto videu naša produktová manažérka Christine Nordströmová vysvetľuje prečo. Skúma tiež niektoré z jedinečných výhod, ktoré môžete dosiahnuť s unikátnou technológiou výmenníka tepla AlfaNova z nehrdzavejúcej ocele spoločnosti Alfa Laval.

Decentralizované zásobovanie teplou vodou

Jedinečná technológia AlfaNova z nehrdzavejúcej ocele spoločnosti Alfa Laval umožňuje nové možnosti decentralizovaných systémov zásobovania teplou vodou. Zabezpečuje nižšie riziko kontaminácie meďou a niklom a zabraňuje prenikaniu baktérií, ako je legionella, do zásobovania pitnou vodou. Vďaka kompaktným rozmerom systému AlfaNova sa to dá ľahko dosiahnuť, dokonca aj ako "plug-in" možnosť v starších budovách.

cleantech-tap-water-illustration.jpg

Dodržiavanie smerníc o kontaminácii kovmi: webinár spoločnosti Alfa Laval

Obmedzenie kontaminácie pitnej vody ťažkými kovmi má zásadný význam pre verejné zdravie a v mnohých jurisdikciách sa čoraz častejšie vyžaduje zákonom. Celosvetovo sa touto problematikou zaoberajú napríklad smernice Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre kvalitu pitnej vody (GDWQ).

Na vnútroštátnej úrovni sa kontamináciou kovmi zaoberá nemecký Trinkwasserverordnung a usmernenia Spolkovej agentúry pre životné prostredie (UBA). Okrem toho sa nadnárodná spolupráca známa ako 4MS pokúsila nájsť spoločný prístup k predpisom o vode z vodovodu vo Francúzsku, Holandsku, Spojenom kráľovstve a Nemecku.

Bohužiaľ, väčšina zariadení, ktoré sa dnes bežne používajú v aplikáciách s vodovodnou vodou, nebude spĺňať čoraz prísnejšie požiadavky týchto a ďalších budúcich regulačných rámcov. Na nedávnom webinári sa špecialista na výmenníky tepla spoločnosti Alfa Laval Roman Rathsack venoval niektorým z týchto legislatívnych požiadaviek a ponúkol prehľad nových technológií, ktoré sú k dispozícii na ich splnenie. Webinár si môžete pozrieť kedykoľvek, je k dispozícii na vyžiadanie!


Chcem si pozrieť webinár

Naše riešenia

fhe_alfanova_indhvac_right_640x360.jpg

Alfa Laval AlfaNovaTW

Napriek riziku kontaminácie môže väčšina technológií výmenníkov tepla používaných v aplikáciách ohrevu teplej vody uvoľňovať do vody stopy nebezpečných kovov, ako sú nikel a meď. Nový výmenník tepla AlfaNova TW je iný. Vyrába sa pomocou patentovaného procesu tavného spájania spoločnosti Alfa Laval a má konštrukciu zo 100% nehrdzavejúcej ocele. Ide o vôbec prvé zariadenie AlfaNova optimalizované špeciálne pre ohrev teplej vody, ktoré zároveň ponúka inteligentné riešenie, ktoré nezaťaží váš rozpočet.


Viac informácií

cleantech_double_wall.jpg

 Dvojstenné spájkované výmenníky tepla Alfa Laval

Nová generácia dvojstenných spájkovaných doskových výmenníkov tepla Alfa Laval, vyrobených našou technikou trojitej bariéry, poskytuje najvyššiu ochranu proti miešaniu kvapalín na trhu. A vďaka pokročilej konštrukcii vzoru dosiek môžete zachovať vyššiu tepelnú účinnosť systému, ako je to možné pri iných technológiách s dvojitými stenami.


Viac informácií

Výroba teplej vody pre domácnosť

Spoločnosť Alfa Laval navrhla riešenia teplej vody pre domácnosť, ktoré zabezpečujú spoľahlivé a nákladovo efektívne zásobovanie sanitárnou vodou. Naše systémy dokážu zabezpečiť teplú vodu pre byty a domy, veľkoobjemovú vodu pre veľké objekty a zásobovanie vodou bez baktérie Legionelly.

domestic hot water 640x360


cleantech_symbol_RGB_png.png

Udržateľné partnerstvá