Prírodné chladivá

V mnohých častiach sveta vedú vnútroštátne alebo regionálne právne predpisy k odklonu od tradičných chladív smerom k chladivám s nižším potenciálom globálneho otepľovania (GWP). Rýchlo rastie najmä trh s prírodnými chladivami, ako sú amoniak, CO2 a uhľovodíky.

Hoci to nie je zďaleka prvýkrát, čo trh s chladivami zaznamenal veľké zmeny, súčasná zmena je charakteristická množstvom dostupných možností. V minulosti umožňovali možnosti prechodu z jedného chladiva na druhé relatívne jednoduchý proces v celom dodávateľskom reťazci, pričom priame komponenty umožňovali rýchlu a jednoduchú modernizáciu. Dnes je situácia veľmi odlišná a "správna" voľba chladiva závisí najmä od zariadenia a použitia.

Spoločnosť Alfa Laval je domovom popredných odborníkov na prírodné chladivá. Ich odborné znalosti nám umožnili vyvinúť širokú škálu riešení výmenníkov tepla špeciálne navrhnutých na zvládnutie jedinečných požiadaviek pri práci s náročnými a niekedy nebezpečnými látkami, ako sú oxid uhličitý (R744), amoniak (R717) a propán (R290). Kontaktujte nás ešte dnes a spoločne nájdeme optimálnu technológiu pre Vaše špecifické potreby.

Cleantech-Natural-refrigerants-final-210303.jpg

White paper: Navigácia na meniacom sa trhu s chladivami

Trh s chladivami v súčasnosti prechádza rozsiahlymi zmenami. V dôsledku obáv o životné prostredie sa v právnych predpisoch presadzuje postupné vyraďovanie tradičných chladív v prospech nových alternatív s nižším potenciálom globálneho otepľovania (GWP). Stiahnite si tento dokument, v ktorom nájdete základné informácie o výbere a prispôsobení alternatívnych chladív pre rôzne aplikácie ohrevu a chladenia.

AL-NRVTS WP-640x360

Odborné znalosti o chladivách budúcnosti

Máte otázky týkajúce sa výberu správneho nového chladiva pre Vaše tepelné čerpadlo, klimatizáciu alebo chladiace zariadenie? Chcete prejsť na iné chladivo a neviete, kde začať? Vypočujte si odborníka spoločnosti Alfa Laval Mattea Munariho, vedúceho oddelenia aplikácií a vývoja produktov, ktorý opisuje niektoré výzvy spojené s prácou s novými chladivami a ako sme navrhli jedinečné funkcie na ich riešenie.

Naše riešenia

Alfa Laval AlfaNova

Väčšina doskových výmenníkov tepla používaných v komerčnom alebo malokapacitnom priemyselnom chladení sa vyrába spájkovaním meďou. To je síce vhodné na mnohé aplikácie, ale meď negatívne reaguje s amoniakom, dôležitým prírodným chladivom. AlfaNova, vyrobená našou jedinečnou metódou tavného spájania, je jediným skutočne 100% doskovým výmenníkom tepla z nehrdzavejúcej ocele na trhu. Ponúka preto veľmi kompaktné a účinné riešenie na chladenie veľmi čistých a citlivých kvapalín, pričom využíva potenciál amoniaku s nízkym GWP.


Viac informácií

Polozvárané doskové výmenníky tepla Alfa Laval

Pre chladiace systémy používané v priemyselných chladiacich aplikáciách umožňujú naše kompaktné polosvárané výmenníky tepla ešte vyššiu účinnosť a spoľahlivosť pri používaní amoniaku ako chladiva s nízkym GWP. Polozvárané výmenníky tepla Alfa Laval sú tiež vhodným výmenníkom tepla v kaskádových systémoch pracujúcich s CO2 ako sekundárnym médiom pre chladiace aplikácie, ktoré znižujú náplň amoniaku a zároveň zabraňujú riziku krížovej kontaminácie vďaka osvedčenému tesniacemu systému RefTight™.


Viac informácií

Spájkované doskové výmenníky tepla Alfa Laval

Naše meďou spájkované doskové výmenníky tepla poskytujú kompaktné, účinné a bezúdržbové riešenie na vykurovanie, chladenie, odparovanie a kondenzáciu v mnohých chladiacich aplikáciách a s väčšinou typov ekologických chladív s nízkym GWP. Patria sem dôležité prírodné chladivá, ako je CO2 a uhľovodíky. Každá jednotka je navrhnutá na optimalizovanú prevádzku s množstvom jedinečných funkcií, ktoré zabezpečujú vynikajúci tepelný výkon a maximálnu spoľahlivosť.


Prečítajte si viac

Hľadáte ďalšie nástroje a odborné znalosti?

Chcete získať viac vedomostí, ktoré spoločnosť Alfa Laval získala za deväť desaťročí skúseností v oblasti prenosu tepla? Potrebuje Vaša spoločnosť prístup k súborom BIM, 3D výkresom alebo iným konzultačným nástrojom? Prejdite do nášho centra Alfa Laval Heating & Cooling Hub a nájdite najnovšie zdroje pre Vaše odvetvie.

Alfa Laval Heating and cooling hub


cleantech_symbol_RGB_png.png

Udržateľné partnerstvá