HVAC - vykurovanie, vetranie, klimatizácia

Stavebníctvo a sektor budov sa podieľa z 36 % na celosvetovej spotrebe energie a z 39 % na emisiách uhlíka. Našťastie, konštrukcia systémov HVAC ponúka obrovský nevyužitý potenciál na zlepšenie vplyvu našich budov na klímu. Či už ide o účinnejšie riešenia, ktoré znižujú spotrebu energie a vody, alebo o postupné vyraďovanie chladív s vysokým potenciálom globálneho otepľovania (GWP), už dnes môžeme urobiť veľa.

Spoločnosť Alfa Laval je dôveryhodným dodávateľom vo všetkých odvetviach HVAC a chladenia. Naše široké portfólio technológií doskových výmenníkov tepla, vyvinuté na základe takmer 90-ročných skúseností, tvorí jadro najpokročilejších a najúčinnejších systémov HVAC na trhu v širokom spektre aplikácií. Dokonca sme domovom niektorých popredných odborníkov v oblasti optimalizácie systémov na použitie s prírodnými chladivami a chladivami s nízkym GWP. Ak chcete zvýšiť účinnosť, kontaktujte nás ešte dnes a zistite, ako môže spolupráca so spoločnosťou Alfa Laval urýchliť udržateľnosť Vašich riešení HVAC.

cleantech-HVAC-intro-img.jpg

Energetická účinnosť nákladovo efektívnym a udržateľným spôsobom

Chcete zlepšiť energetickú účinnosť svojho systému HVAC? Vypočujte si Enrica Dall'Armellina, produktového manažéra spoločnosti Alfa Laval pre spájkované doskové výmenníky tepla, aby ste sa dozvedeli o jedinečných inováciách, ktoré sme vyvinuli, aby sme umožnili bezkonkurenčnú tepelnú účinnosť našich riešení. Tieto konštrukcie nám umožňujú nákladovo efektívne znížiť spotrebu energie v rámci malej plochy potrebnej pre zariadenie.

Pozrite si čísla: Potenciál energetickej účinnosti HVAC

Vedeli ste, že sektor budov a stavebníctva sa podieľa 36% na celosvetovej spotrebe energie a 39% na celosvetových emisiách CO2? Dnes však máme technológie, ktoré tieto čísla výrazne znižujú. Napríklad tepelné čerpadlo je pri vykurovaní obytných a komerčných budov štyrikrát účinnejšie ako kotol, čo predstavuje obrovský potenciál na zníženie spotreby energie a emisií uhlíka.

Predstavte si, že by sme všetky dnešné kotly na vykurovanie, vetranie a klimatizáciu v obytných a komerčných budovách nahradili účinnými tepelnými čerpadlami. Ročné úspory energie by predstavovali 230 TWh. To je rovnaké množstvo elektrickej energie, aké sa ročne spotrebuje v celom Španielsku!

Chcete sa dozvedieť viac o tom, ako môže spoločnosť Alfa Laval maximalizovať energetickú účinnosť rôznych aplikácií HVAC? Stiahnite si naše infografiky a pozrite si ďalšie čísla.

Stiahnite si našu infografiku o tepelných čerpadlách pre obytné a komerčné účely
Stiahnite si našu infografiku o priemyselných tepelných čerpadlách
Stiahnite si našu infografiku o klimatizácii
Stiahnite si našu infografiku AHRI
Stiahnite si našu infografiku o chladení dátových centier

Cleantech-proof-pack-HVAC-Heat-pumps.jpg

cleantech_Reaching-new-heights-in-performance-case.jpg

Dosiahnutie nových vrcholov

Varso Place v poľskej Varšave bude s ohromujúcou výškou 310 metrov najvyššou budovou v EÚ. Tento jedinečný projekt s kombinovaným využitím vytvára množstvo náročných požiadaviek na vzduchotechniku. Na ich riešenie vývojári inštalujú pokročilé systémy HVAC, ktoré vďaka technológii doskových výmenníkov tepla Alfa Laval poskytujú výnimočnú účinnosť. Tieto riešenia znížia spotrebu energie o 23 %. Úsporou tejto energie vysokoúčinné doskové výmenníky tepla zároveň výrazne znížia uhlíkovú stopu spoločnosti Varso a zároveň uspokoja požiadavky obyvateľov budovy na príjemnú vnútornú klímu.


Celý článok si môžete prečítať tu

Cleantech-Energy-efficiency-HVAC-final-210303.jpg

Riešenia pre klimatizáciu a tepelné čerpadlá

Pre klimatizáciu a tepelné čerpadlá sú rozhodujúce požiadavky na energetickú účinnosť a nízku spotrebu chladiva. Spoločnosť Alfa Laval úzko spolupracuje so zákazníkmi a univerzitami, aby urýchlila vývoj a ponúkla doskové výmenníky tepla, ktoré sú navrhnuté tak, aby spĺňali nové aplikačné predpisy.


Prečítajte si viac

data_center_640x360.jpg

Chladenie dátového centra

Energeticky účinné chladenie je nevyhnutné na vybudovanie udržateľnejšej prevádzky dátového centra. Spoločnosť Alfa Laval je už desaťročia dôveryhodným partnerom IT priemyslu a spolupracuje so zákazníkmi na navrhovaní spoľahlivých a ekologických systémov chladenia dátových centier. Ponúkame odborné znalosti, ktoré umožňujú nové možnosti bezplatného chladenia a úspory energie v serverovniach všetkých veľkostí na celom svete.


Viac informácií

District-cooling-640x360.jpg

Centrálne zásobovanie chladom

Spoločnosť Alfa Laval je lídrom vo vývoji doskových výmenníkov tepla vhodných pre náročné podmienky aplikácií centrálneho zásobovania chladom. Naše výmenníky tepla sú navrhnuté a používané po celom svete na zabezpečenie nákladovo efektívneho, energeticky účinného a pohodlného chladenia.


Viac informácií

cleantech_hvac.jpg

Centrálne zásobovanie teplom

Výmenníky tepla sú jednou zo základných súčastí systémov centrálneho zásobovania teplom. Spoločnosť Alfa Laval sa dlhodobo venuje poskytovaniu najvhodnejších výmenníkov tepla pre tento sektor. Okrem účinných a vysokokvalitných výrobkov ponúkame aj jedinečnú výhodu aplikačných znalostí založených na dlhoročných skúsenostiach.


Viac informácií

Hľadáte ďalšie nástroje a odborné znalosti?

Chcete získať viac vedomostí, ktoré spoločnosť Alfa Laval získala za deväť desaťročí skúseností v oblasti prenosu tepla? Potrebuje Vaša spoločnosť prístup k súborom BIM, 3D výkresom alebo iným konzultačným nástrojom? Prejdite do nášho centra Alfa Laval Heating & Cooling Hub a nájdite najnovšie zdroje pre Vaše odvetvie.

Alfa Laval Heating and cooling hub

Naše riešenia

Rozoberateľné doskové výmenníky tepla Alfa Laval

Náš široký sortiment rozoberateľných doskových výmenníkov tepla je vhodný na širokú škálu aplikácií od vykurovania, chladenia a rekuperácie až po kondenzáciu a odparovanie. V spolupráci s našimi zákazníkmi neustále aktualizujeme ich konštrukciu, aby lepšie vyhovovala Vašim procesným požiadavkám. Dnešné modely stanovujú úplne nové štandardy účinnosti, spoľahlivosti a prevádzkyschopnosti.


Viac informácií

Spájkované doskové výmenníky tepla Alfa Laval

Naše meďou spájkované doskové výmenníky tepla predstavujú kompaktné, účinné a bezúdržbové riešenie na vykurovanie, chladenie, odparovanie a kondenzáciu v mnohých aplikáciách. Každá jednotka je navrhnutá tak, aby optimalizovala prevádzku, a má množstvo jedinečných vlastností, ktoré zabezpečujú vynikajúci tepelný výkon a maximálnu spoľahlivosť.


Prečítajte si viac

Celonerezové tavne spájané doskové výmenníky tepla

Naša patentovaná technológia spájania AlfaFusion vytvára vysoko účinné, kompaktné výmenníky tepla vyrobené výhradne z nehrdzavejúcej ocele. Tieto výmenníky, ktoré sú prakticky bezúdržbové a schopné zvládnuť extrémne vysoké tlaky a teploty, sú ideálnym riešením prenosu tepla pre náročné aplikácie vrátane aplikácií s prírodnými chladivami a chladivami s nízkym GWP.


Viac informácií


cleantech_symbol_RGB_png.png

Udržateľné partnerstvá