Chladiarenstvo

V súčasnosti existujú obrovské možnosti na zníženie uhlíkovej stopy priemyselných a komerčných chladiacich systémov. Nové, účinnejšie tepelné technológie umožňujú znížiť spotrebu energie, a tým aj emisie. Emisie skleníkových plynov z tradičných chladív sa zároveň dajú eliminovať prechodom na prírodné alternatívy, ako je amoniak alebo paradoxne samotný CO2.

Vďaka poznatkom získaným počas 90 rokov skúseností v oblasti technológie doskových výmenníkov tepla vyvinula spoločnosť Alfa Laval široké portfólio riešení výmenníkov tepla, ktoré umožňujú nové udržateľné možnosti v komerčných a priemyselných chladiacich systémoch. Kontaktujte nás ešte dnes a zistite, ako môžu naše riešenia zvýšiť efektivitu až o 10 %. Tým získate ročné úspory energie vo výške približne 5 500 GWh a vieme Vás tiež podporiť jedinečnými riešeniami na zdolanie výziev spojených s prechodom na prírodné chladivá.

cleantech-refrigeration-intro-img.jpg

White paper: Navigácia na meniacom sa trhu s chladivami

Trh s chladivami v súčasnosti prechádza rozsiahlymi zmenami. V dôsledku obáv o životné prostredie sa v právnych predpisoch presadzuje postupné vyraďovanie tradičných chladív v prospech nových alternatív s nižším potenciálom globálneho otepľovania (GWP). Stiahnite si tento dokument, v ktorom nájdete základné informácie o výbere a prispôsobení alternatívnych chladív pre rôzne aplikácie ohrevu a chladenia.

AL-NRVTS WP-640x360

Prípad nášho zákazníka: Odborné znalosti o chladivách budúcnosti

Prečítajte si, prečo si odborníci na chladenie v spoločnosti Bort de Graaf vybrali pre svoje kaskádové systémy čpavok/CO2 polozváranú technológiu Alfa Laval. Okrem spoľahlivej ochrany proti únikom zabezpečujú vlastnosti novej generácie, ako napríklad CurveFlow™, najvyšší tepelný výkon na trhu.

 

Cleantech-proof-pack-Refrigeration.jpg

Pozrite si čísla: Potenciál energetickej účinnosti chladenia

Vedeli ste, že na celom svete sú dnes v chladiacich aplikáciách nainštalované milióny výmenníkov tepla Alfa Laval? Spolu pomáhajú našim zákazníkom ušetriť viac ako 5,5 TWh elektrickej energie ročne! To znamená zníženie emisií CO2 o viac ako 1 milión ton.

Ak by sme vo všetkých nových inštaláciách používali účinné riešenia Alfa Laval, mohli by sme znížiť emisie o ďalších 144 000 ton. To je to isté, ako keby ste sa zbavili 470 letov medzi Londýnom a Singapurom!

Chcete sa dozvedieť viac o tom, ako môže spoločnosť Alfa Laval maximalizovať energetickú účinnosť rôznych chladiacich aplikácií? Stiahnite si našu infografiku a pozrite si ďalšie čísla.


Stiahnite si infografiku

Naše riešenia

Alfa Laval AlfaNova

Väčšina doskových výmenníkov tepla používaných v komerčnom alebo malom priemyselnom chladení je navrhnutá s medeným spájkovaním. Ten je síce vhodný na mnohé aplikácie, ale negatívne reaguje s amoniakom, dôležitým prírodným chladivom. AlfaNova je jediný doskový výmenník tepla skutočne celý z nehrdzavejúcej ocele na trhu, ktorý sa vyrába našou jedinečnou metódou tavného spájania. Ponúka preto veľmi kompaktné a účinné riešenie na chladenie veľmi čistých a citlivých kvapalín, pričom využíva potenciál amoniaku s nízkym GWP.


Viac informácií

dont_crack_under_pressure_4.png

Polozvárané doskové výmenníky tepla Alfa Laval

Pre chladiace systémy používané v priemyselných chladiacich aplikáciách umožňujú naše kompaktné polozvárané výmenníky tepla ešte vyššiu účinnosť a spoľahlivosť pri používaní amoniaku ako chladiva s nízkym GWP. Polozvárané výmenníky tepla Alfa Laval sú tiež vhodným výmenníkom tepla v kaskádových systémoch pracujúcich s CO2 ako sekundárnym médiom pre mraziace aplikácie, ktoré znižujú náplň amoniaku a zároveň zabraňujú riziku krížovej kontaminácie vďaka osvedčenému tesniacemu systému RefTight™.


Viac informácií

plate_heat_exchangers_brazed.jpg

Spájkované doskové výmenníky tepla Alfa Laval

Naše meďou spájkované doskové výmenníky tepla predstavujú kompaktné, účinné a bezúdržbové riešenie na vykurovanie, chladenie, odparovanie a kondenzáciu v mnohých chladiacich aplikáciách a s väčšinou typov ekologických chladív s nízkym GWP. Patria sem dôležité prírodné chladivá, ako je CO2 a uhľovodíky. Každá jednotka je navrhnutá na optimalizovanú prevádzku s množstvom jedinečných funkcií, ktoré zabezpečujú vynikajúci tepelný výkon a maximálnu spoľahlivosť.


Prečítajte si viac

cleantech-refrigeration-commercial-refrigeration.jpg

Komerčné chladenie

Široký sortiment výmenníkov tepla spoločnosti Alfa Laval sa používa v mnohých obytných a komerčných aplikáciách - vrátane klimatizácie (chladiče), ohrevu teplej vody (kotly/solárne zariadenia), tepelných čerpadiel a chladenia v doprave.


Viac informácií

Cleantech-Refrigeration-industrial-refrigeration-final-210303.jpg

Priemyselné chladenie

Spoločnosť Alfa Laval ponúka najnovšie, energeticky účinné riešenia doskových výmenníkov tepla - od priemyselného mrazenia a chladenia až po chladenie ľadových plôch či potravinárskych procesov. Pre potravinársky priemysel ponúkame vysoko účinné vzduchové chladiče, ktoré možno kombinovať s doskovými výmenníkmi tepla.

Použitie siaha od chladenia na bitúnkoch a v priestoroch na spracovanie rýb a mäsa až po reguláciu klímy v skladoch čerstvých potravín.


Viac informácií

Hľadáte ďalšie nástroje a odborné znalosti?

Chcete získať viac vedomostí, ktoré spoločnosť Alfa Laval získala za deväť desaťročí skúseností v oblasti prenosu tepla? Potrebuje Vaša spoločnosť prístup k súborom BIM, 3D výkresom alebo iným konzultačným nástrojom? Prejdite do nášho centra Alfa Laval Heating & Cooling Hub a nájdite najnovšie zdroje pre Vaše odvetvie.

Alfa Laval Heating and cooling hub


cleantech_symbol_RGB_png.png

Udržateľné partnerstvá