Zelený vodík

Očakáva sa, že zelený vodík bude do roku 2050 predstavovať až 24 % trhu s energiou, a preto bude dopyt po ňom naďalej rýchlo rásť. Zelený vodík ponúka riešenia s nulovými emisiami ako palivo pre dopravu alebo výrobu energie, pre ohrev vo výrobe alebo v budovách, na uskladňovanie energie a ako dôležitá surovina v chemickom priemysle. Má obrovský potenciál umožniť našu energetickú transformáciu, najmä v ťažko odstrániteľných odvetviach.

Spoločnosť Alfa Laval ponúka najširšie portfólio nákladovo efektívnych výmenníkov tepla na výrobu, distribúciu, prepravu, skladovanie a používanie zeleného vodíka. Naše osvedčené technológie, založené na 90 rokoch vývoja, podporujú rôzne aplikácie v celom vodíkovom sektore. Ste pripravení zistiť, ako Vás môžeme podporiť vo Vašom procese? Kontaktujte nás ešte dnes.

Green_hydrogen_hero_image_web.jpg

Riešenia pre zelený vodík

Široké portfólio tepelných a separačných technológií spoločnosti Alfa Laval poskytuje ideálne riešenie pre prechod na zelený vodík. Na výrobu elektrolyzérov (PEM, alkalických alebo SOEC) ponúkame účinné doskové výmenníky tepla na chladenie elektrolytov, vodíka a kyslíka.

Naše portfólio doskových výmenníkov tepla zahŕňa aj technológie odsoľovania, ktoré umožňujú používať pri výrobe morskú alebo riečnu vodu, čo je ideálne, ak máte zariadenie na mori. A naše riešenia na prenos tepla vám umožnia spätne získať a opätovne využiť odpadové teplo z elektrolyzéra na odsoľovanie vody alebo na iné udržateľné využitie, napríklad na centrálne zásobovanie teplom.

Sme prítomní v oblasti výroby aj skladovania s jedinečnými riešeniami pre kompresiu a chladenie, ako aj s inovatívnymi zváranými výmenníkmi tepla pre čerpacie stanice. Naša technológia Zero Liquid Discharge (ZLD) poskytuje udržateľné riešenie na zníženie množstva odpadu pri skladovaní vodíka.

Alfa Laval má tiež jedinečné riešenia na prenos tepla pre palivové články a Power-to-X. Kontaktujte nás ešte dnes a dozviete sa viac o tom, ako môžeme podporiť Váš prechod na zelený vodík.

cleantech_green-hydrogen-tkUEC-onsite-worker640x360.jpg

Zelený vodík dáva nádej do budúcnosti

Zelený vodík je už dlho nádejou na dosiahnutie európskych klimatických cieľov. Nový pilotný projekt v Nemecku teraz ukazuje, aký potenciál sa dá využiť. Spoločnosť Thyssenkrupp Uhde Chlorine Engineers GmbH testuje pomocou výmenníkov tepla Alfa Laval vodík namiesto vstrekovania uhlia s cieľom znížiť emisie CO2 počas prevádzky vysokých pecí v závode v Duisburgu. Po tomto novom procese zostáva len vodná para.

Projekt, ktorý financuje nemecká vláda, využíva metalurgické plyny vznikajúce pri výrobe ocele na výrobu chemikálií, čím sa znižujú emisie CO2 z výroby ocele aj chemikálií. Pozrite si celý príbeh a dozviete sa viac o dôležitej úlohe, ktorú zohrala technológia Alfa Laval v tomto pilotnom projekte.


Stiahnite si celý príbeh

Naše riešenia

plate_heat_exchangers_GPHE.jpg

Rozoberateľné doskové výmenníky tepla Alfa Laval

Rozsiahle portfólio rozoberateľných doskových výmenníkov tepla spoločnosti Alfa Laval je ideálnou voľbou pre elektrolyzér do každej elektrárne na výrobu zeleného vodíka. Vďaka malým rozmerom a vysokej účinnosti ponúkajú naše rozoberateľné doskové výmenníky tepla skvelé riešenie pre zariadenia s modulárnym usporiadaním, pričom ich možno rozšíriť podľa budúcich potrieb. Najlepšie možnosti prenosu tepla vo svojej triede minimalizujú čas návratnosti Vašich projektov. Tieto výmenníky tepla, ktoré sú k dispozícii v širokej škále materiálov vrátane riešení bez obsahu železa, ako je nikel, pomáhajú zabezpečiť spoľahlivú prevádzku počas celej životnosti elektrolyzéra.


Viac informácií

plate_heat_exchangers_printed-circuit.jpg

Printed circuit výmenníky tepla Alfa Laval (PCHE)

Printed circuit výmenníky tepla ponúkajú rokmi overený výkon. Spájajú v sebe výnimočnú robustnosť a integritu s výnimočne vysokou rýchlosťou prenosu tepla - to všetko v jednotke, ktorá je až o 85 % menšia a ľahšia ako porovnateľné rúrkové výmenníky tepla. Odolná konštrukcia zvládne tlak až do 1 000 barg (14 500 psi) a teploty od hlbokého mrazu až po veľmi vysoké teploty. Naša jedinečná technológia proti zamrznutiu otvára možnosti využitia v celom energetickom reťazci vodíkových distribučných čerpacích staníc - od kvapalného H2 až po plyn.


Viac informácií

aqua_blue_familyv2_640x360.jpg

Generátor pitnej vody Alfa Laval

Generátory pitnej vody (FWG) spoločnosti Alfa Laval môžu poskytnúť najlepšie riešenie na dodávanie vody správnej kvality pre proces elektrolýzy, čím sa zvýši životnosť elektrolýz. Titánové dosky zabezpečujú vysokú prevádzkovú dobu a spoľahlivosť procesu odsoľovania. S viac ako 30 000 jednotkami dodanými za 60 rokov nielen v námornom priemysle zabezpečujú spoľahlivú prevádzku na najmenšej ploche v centralizovaných a decentralizovaných systémoch na výrobu zeleného vodíka.


Viac informácií

AlfaFlash 640x360px.jpg

Zero liquid discharge (ZLD) - Systém bezodpadového hospodárstva Alfa Laval

Systémy Alfa Laval ZLD sú robustné a kompaktné riešenia navrhnuté na absolútnu minimalizáciu vypúšťania kvapalín v širokom spektre aplikácií. Systémy ZLD oddeľujú soľ a umožňujú opätovné použitie vody na injektáž prostredníctvom kombinácie tepelných riešení a separačnej technológie, pričom jadrom zostavy je odparka AlfaFlash.


Viac informácií

Niagara 640x360px.jpg

Alfa Laval Hybridné chladiace veže Niagara (WSAC)

Hybridné chladiace veže Niagara (WSAC®) sa dokonale hodia na všetky potreby chladenia pri kompresii a preprave vodíka. Sú to na mieru navrhnuté systémy chladenia a kondenzácie s uzavretou odparovacou slučkou. Priamym chladením procesnej kvapaliny môžu systémy WSAC dosahovať nižšie teploty a sú kompaktnejšie ako akékoľvek alternatívne technológie vzduchových chladičov. Keďže nie je potrebná žiadna vysokokvalitná pitná voda a namiesto nej sa ako chladiace médium používa odpadová voda nízkej kvality, ponúka sa veľmi udržateľné riešenie.


Prečítajte si viac

plate_heat_exchangers_fusion-bonded.jpg

Tavne spájané doskové výmenníky tepla Alfa Laval

Naša patentovaná technológia tavného spájania AlfaFusion vytvára vysoko účinné, kompaktné výmenníky tepla vyrobené výhradne z nehrdzavejúcej ocele. Tieto výmenníky sú prakticky bezúdržbové a sú schopné zvládnuť vysoké tlaky a teploty. To z nich robí ideálne riešenie na prenos tepla v náročných aplikáciách vrátane tých, kde sa teplota blíži k 600 °C.


Viac informácií

Cleantech-Fuel-cells-intro-img-final.jpg

Riešenia prenosu tepla pre palivové články

Palivové články budú jedným zo základných prvkov pri riešení našej energetickej transformácie. Hľadáte informácie o polymérnych elektrolytových membránach (PEM), palivových článkoch (SOFC) alebo riešeniach palivových článkov pre stacionárne aplikácie? Vďaka rozsiahlym skúsenostiam v oblasti tepelných technológií Vám spoločnosť Alfa Laval pomôže splniť požiadavky náročných aplikácií.


Viac informácií

Cleantech-P2X-intro-final.jpg

Riešenie prenosu tepla pre Power-to-X

Power-to-X zahŕňa premenu elektrickej energie na plynné a kvapalné palivá alebo chemikálie vrátane e-amoniaku, e-metanolu, metánu, zeleného vodíka a syntézneho plynu. Týmto spôsobom môže umožniť dekarbonizáciu priemyslu, dopravy a energetiky a tiež poskytnúť dôležité riešenie pre uskladňovanie energie. Vďaka desaťročiam skúseností s poskytovaním riešení pre chemický priemysel môže spoločnosť Alfa Laval podporiť energeticky náročné úlohy pomocou rozmanitého portfólia účinných výmenníkov tepla.


Viac informácií


cleantech_symbol_RGB_png.png

Udržateľné partnerstvá