Uskladňovanie energie

Dodávky energie sú jednou z najväčších výziev pri prechode na čistú energiu. Hoci približne dve tretiny planéty už žijú na miestach, kde sú solárne, veterné a iné obnoviteľné zdroje energie najlacnejšími zdrojmi energie, tieto zdroje sú zároveň výzvou, a to preto, že poskytujú energiu prerušovane. To znamená, že slnko nesvieti vždy a vietor nefúka vždy presne vtedy a tam, kde potrebujeme.

Uskladňovanie energie, ktoré nám umožní ukladať a využívať čistú energiu podľa potreby, bude preto kritickým prvkom na ceste k dekarbonizácii. To si bude vyžadovať celý rad nových riešení, z ktorých mnohé budú závisieť od výmenníkov tepla ako základných komponentov. Vďaka takmer 90 rokom vývoja v oblasti techológií prenosu tepla má spoločnosť Alfa Laval široké portfólio výmenníkov tepla navrhnutých s pokročilými vlastnosťami, ktoré spĺňajú výzvy spojené so systémami skladovania energie. Prečítajte si, ako Vás môžeme podporiť.

Energy-storage.jpg

Riešenia na uskladňovanie energie Alfa Laval

Vďaka desaťročiam skúseností a poprednému svetovému portfóliu doskových výmenníkov tepla ponúka spoločnosť Alfa Laval jedinečné riešenia na prenos tepla pre uskladňovanie energie.

Vieme, že výmenníky tepla sú nevyhnutnou súčasťou účinných a nákladovo efektívnych systémov skladovania energie, najmä v prípade tepelných a mechanických riešení. Naše osvedčené a spoľahlivé doskové výmenníky tepla sú schopné zvládnuť úlohy v cyklických podmienkach s obrátenými prietokmi v širokom rozsahu rôznych teplôt a tlakov, ako aj médií na uskladňovanie energie.

Naše technológie výmenníkov tepla už hrajú kľúčovú úlohu v nových inovatívnych projektoch skladovania energie, ako je skladovanie tepla, skladovanie energie v stlačenom vzduchu (CAES), skladovanie energie v kvapalnom vzduchu (LAES), skladovanie energie pomocou čerpadiel (PHES), skladovanie energie v roztavenej soli a mnohé ďalšie.

Kontaktujte nás ešte dnes a dozviete sa viac o tom, ako môžeme podporiť Vaše úsilie o urýchlenie prechodu na obnoviteľné zdroje energie prostredníctvom skladovania energie.


Kontaktujte nás

Prelom v oblasti obnoviteľných zdrojov energie

V roku 2019 sa spoločnosť Alfa Laval stala investorom a partnerom spoločnosti Malta Inc., ktorá vyvíja nové riešenia na revolučné uskladňovanie energie v sieti. Tento startup je odnožou inkubátora X spoločnosti Google a medzi jeho podporovateľov patria Bill Gates a Jeff Bezos. Ich systém so špeciálne navrhnutými výmenníkmi tepla od spoločnosti Alfa Laval dokáže uskladniť energiu z obnoviteľných zdrojov, ako je slnko a vietor, niekoľko hodín alebo dní, čakať na obdobie vysokého dopytu a potom energiu uvoľniť späť do siete. Pozrite si toto video, aby ste videli, ako to funguje, alebo kliknite nižšie a prečítajte si celý príbeh!


Prečítajte si viac

Naše riešenie

PCHE 640x360 large.jpg

Printed circuit výmenníky tepla Alfa Laval (PCHE)

Printed circuit výmenníky tepla Alfa Laval ponúkajú viac ako len odolnosť voči vysokému tlaku a extrémnym teplotám - od kryogénnej prevádzky až po 450 °C. Kombinujú to s výnimočne vysokou účinnosťou prenosu tepla v jednotke, ktorá je až o 85 % menšia a ľahšia ako porovnateľné rúrkové výmenníky tepla. Jedinečná konštrukcia zaisťuje variabilitu výmenníka tepla od niekoľkých kilogramov až po mnoho ton. Okrem toho je možné navrhnúť mikrokanály na každom prietokovom okruhu tak, aby umožňovali veľmi vysoký stupeň asymetrie medzi jednotlivými okruhmi kvapaliny, a každú jednotku je možné plne prispôsobiť Vašim potrebám.


Viac informácií

Alfa Laval Packinox

Výmenník tepla Packinox je ideálny na rozsiahle využitie spätne získaného tepla vo vysokoteplotných procesoch. Jeho vynikajúci tepelný výkon, vynikajúca hydraulická účinnosť a nízke CAPEX umožňujú zvýšiť energetickú účinnosť, ziskovosť a udržateľnosť. Konštrukcia výmenníka tepla Packinox umožňuje väčšiu rekuperáciu tepla ako tradičné riešenia, čo vedie k optimalizácii účinnosti obehu, rýchlejšej návratnosti investícií a nižšiemu vplyvu na životné prostredie.


Viac informácií

Semi_welded_range_640x360.jpg

Polozvárané doskové výmenníky tepla Alfa Laval

Polozvárané doskové výmenníky tepla sú určené na náročné aplikácie. Jedinečný tesniaci systém spoločnosti Alfa Laval umožňuje lepší a dlhodobý výkon v aplikáciách s vysokým tlakom a teplotou. Bezpečné a spoľahlivé tesnenie, žiadne riziko krížovej kontaminácie a kompaktný dizajn robia z týchto výmenníkov tepla ideálnu voľbu pre rôzne riešenia skladovania energie.


Viac informácií


cleantech_symbol_RGB_png.png

Udržateľné partnerstvá