PureBallast
.
ballast water treatment
Ballast Water Treatment
 

Spoľahlivá voľba pri úprave balastovej vody

Neexistuje priestor na skratky pri úprave balastových vôd - ani pri dodávateľovi alebo výkone systému. Alfa Laval poskytuje kompletné riešenia v oblasti úpravy balastových vôd, ktoré sú postavené na špičkovej technológii na úpravu vôd. Výberom Alfa Laval PureBallast 3 si vyberiete tak výkon, ako aj pokoj mysle.

Komplexné riešenia na úpravu balastovej vody

Alfa Laval ponuka úpravy balastovej vody zachádza ďaleko nad rámec technológie. Obsahuje kompletné riešenia, ktoré vyhovujú Vašim potrebám, od počiatočného výberu a počas celej životnosti plavidla.

Uvádza Vás do plnej pozornosti

Čas je krátky, pokiaľ ide o úpravu balastovej vody. Plavidlá pracujúce vo vodách USA potrebujú systémy na úpravu balastových vôd teraz a všetky plavidlá si ich budú vyžadovať do roku 2023. V tomto krátkom čase musíte nájsť to správne riešenie - ale aj dodávateľa, ktorý Vám môže pomôcť s inštaláciou a oveľa viac.

Spoločnosť Alfa Laval zaujala komplexný prístup k uspokojeniu Vašich potrieb od dnešného dňa až do budúcnosti. Naše komplexné riešenia pre systém PureBallast zabezpečujú aj splnenie Vašich požiadaviek aj výkon, aby Vaša firma fungovala hladko.

Možnosť, ktorá nenecháva nič na náhodu

Môžete sa spoľahnúť na odbornosť a zdroje Alfa Laval vo všetkých fázach plánovania, inžinierstva a práce s riešením PureBallast. Okrem našich vlastných hlbokých vedomostí a skúseností, máme celosvetovú sieť vyškolených a schopných inžinierskych partnerov. Všetko, čo požadujete - od štúdií realizovateľnosti a financovania až po uvedenie do prevádzky, školenia a globálny servis – je ľahko dostupné.

Pre jasnú predstavu o tom, čo ponúkame, stiahnite si našu brožúru o komplexných riešeniach. Nájdete tu stručný prehľad o tom, ako naplníme Vaše potreby počas celého procesu.

Stiahnite si našu brožúru komplexných riešení

Total_solution_wheel

Výhody PureBallast 3

Jedinečná kombinácia schopností odlišuje PureBallast 3 od akéhokoľvek iného systému na úpravu balastovej vody.

Vynikajúci výkon vo všetkých vodách

PureBallast 3 ponúka bezkonkurenčnú biologickú dezinfekciu vo všetkých vodách: sladkých, brakických alebo morských. To zahŕňa vodu v tekutej forme pri chladných teplotách. Dokonca aj vo vodách s nízkou čistotou s priepustnosťou UV žiarenia len 42% môže systém fungovať pri plnom prúde.

Výsledkom toho je, že PureBallast 3 funguje vo väčšine situácií iba na 50% svojho potenciálneho prevádzkového výkonu, keď pracuje vo vodách regulovaných IMO. Následne je možné dosiahnuť plný výkon pre najťažšie prevádzkové scenáre.

pureballast-shiphorizon-960x480.jpg

pureballast-containership-960x480.jpg

Jednoduchá prevádzka bez chemikálií

PureBallast 3 je plne uzavretý, plne automatizovaný a dôkladne integrovaný so systémom na úpravu balastovej vody. Inými slovami, jeho prevádzka si nevyžaduje nič zo strany posádky.

Takisto, PureBallast 3 nepotrebuje ani soľ ani chemikálie, ani pri práci v sladkej vode. Neexistuje žiadne dávkovanie a na spravovanie skonzumovaných zvyškov alebo zostatkov nie sú potrebné žiadne nádrže ani ventilačné systémy.

Priestorovo úsporná inline konštrukcia

PureBallast 3 je inline systém, v ktorom sú hlavné zložky (filter a reaktor) zabudované do potrubia balastovej vody. Priemer reaktora je len okrajovo väčší ako priemer samotného potrubia. To vytvára vysoko flexibilný systém s malým rozmerom, ktorý je obzvlášť dôležitý pre dodatočné montáže.

Ex konfigurácie sú tiež jednoduché, pretože napájanie môže byť umiestnené mimo nebezpečnej zóny.

PureBallast_installed.jpg

Flexibilná ponuka

Ponuka PureBallast 3 spoločnosti Alfa Laval Vám umožňuje plne využiť príležitosti v súlade s právnymi predpismi IMO a US Coast Guard (USCG).

Typové schválenie IMO a USCG

PureBallast 3 je typovo schválený zo strany IMO na použitie v sladkých, bakických a morských vodách. Prevádzka certifikovaná IMO je nákladovo najefektívnejšie využívanie správy výkonu systému a iných možností a je ideálna pre väčšinu plavidiel.

V prípade plavidiel, ktoré potrebujú vypustiť záťaž vo vodách Spojených štátov, sú k dispozícii systémy PureBallast 3 s typovým schválením USCG . Tieto systémy sa dodávajú v dvoch rôznych verziách, ktoré riešia prevádzkové potreby konkrétnych plavidiel. Štandardné systémy certifikované podľa USCG ponúkajú rovnaké kapacity ako systémy certifikované systémom IMO.

Aktualizácia typového schválenia USCG

Pre zabezpečenie v budúcnosti Vám PureBallast 3 ponúka flexibilné možnosti, ak si neskoršia zmena v prevádzkových štruktúrach vyžiada, aby ste boli schopný vypúšťať vodu z balastových nádrží vo vodách Spojených štátov. Plavidlá, ktoré si pôvodne nainštalovali PureBallast 3 na použitie len vo vodách regulovaných IMO, môžu ľahko prejsť na verziu systému s typovým schválením od USCG.

Toto je tiež dôležité vziať do úvahy pri určovaní toho ako Vaša voľba systému na úpravu vody ovplyvní hodnotu opätovného predaja Vášho plavidla. Plavidlo, ktoré neponúka potenciál typového schválenia USCG, bude ťažké predať akémukoľvek kupujúcemu, ktorý chce fungovať na tomto kľúčovom trhu..


Vyhovujúci vo všetkých vodách

K čím viac vodám má Vaše plavidlo prístup, tým väčší obchod Vám to môže priniesť.

Zvážte všetky podmienky vodstva

Zatiaľ čo morské a brakické vody sú stredom pozornosti pre väčšinu majiteľov lodí, osvedčenie o troch vodách nie je len pre rieky alebo Baltské a Veľké jazerá. Mnohé prístavy považované za brakické sú skutočne vzdialenejšie od morského konca prechodovej zóny a bližšie k sladkej vode. Aby ste sa k nim dostali, potrebujete systém ako PureBallast 3, ktorý dokáže spracovať sladkú vodu bez soli alebo chemického dávkovania.

Takisto niektoré prístavy majú takmer nulovú teplotu alebo nízku čistotu vody. Napriek tomu, že úrovne priepustnosti UV v prístavoch sa zvyčajne pohybujú od 90% do 60%, môžu niekedy klesnúť ešte nižšie. PureBallast 3 spracováva kvapalnú vodu pri chladných teplotách a dokáže fungovať pri plnom prietoku, kde je priepustnosť UV tak nízko ako 42%.

ballast water treatment Pureballast

pureballast cleanwater 960x480

Zabezpečenie efektívnosti

Čím menej času a energie venujete úprave balastových vôd, tým viac Vám zostane na podnikanie.

Udržujte svoje prevádzky v pohybe

Schopnosť efektívne zaťažovať alebo odkalovať je pre Vaše plavidlo dôležitá. Avšak mnohé systémy na úpravu na báze UV ​​žiarenia musia znížiť prietok v prístavoch s nízkou čistotou vody. Je to výsledok nízkej priepustnosti UV žiarenia, ktorá môže byť ďalej narušená neefektívnym čistením UV lampy.

Na rozdiel od toho, PureBallast 3 dokáže fungovať pri plnom prúde, kde je priepustnosť UV žiarenia tak nízka ako 42%. Jeho účinnosť sa udržiava automatickým čistením na mieste (CIP), ktorý odstraňuje zhoršenie UV žiarenia - bez námahy zo strany posádky alebo rizika poškriabania lámp.

Pri plavbe vo väčšine podmienok vo vodách regulovaných IMO dokáže PureBallast 3 fungovať len s polovicou potenciálneho výkonu, ktorý sa zvyšuje len pre najťažšie vody s nízkou čistotou.


Výber z dlhodobého hľadiska

Riešenie pre záťažovú vodu by malo byť trvácne a malo by predstavovať trvalú hodnotu na ďalší predaj.

Vyberte si spoľahlivosť

Ak chcete, aby Váš systém na úpravu záťažovej vody vydržal tak dlho ako Vaše plavidlo, vyhnite sa výberu kľúčových komponentov, ktoré môžu korodovať v podmienkach morskej vody. Napríklad UV reaktorje tlaková nádoba, ktorú bude potrebné nahradiť za päť rokov, ak je zhotovená z ocele ako 316L. Reaktory PureBallast 3 sú vyrobené zo super austenitickej nehrdzavejúcej ocele , ktorá by mala vydržať 20 alebo viac rokov.

Aj keď by ste chceli svoje plavidlo predať, výber Vášho systému na úpravu záťažovej vody je dôležitý. Kam sa plavidlo môže plaviť ovplyvní jeho potenciálny rozsah kupujúcich, ako aj sumu, ktorú budú ochotní zaplatiť. Okrem toho, kupujúci oceňujú vybavenie od stabilného a uznávaného dodávateľa, u ktorého môžu rátať s dlhodobou podporou na celom svete.

pureballast waterdrops 960x480

Desať rokov v popredí

Žiaden dodávateľ v oblasti úpravy balastovej vody nie je tak angažovaný, ani skúsený ako Alfa Laval.

ballast water system

Inovácia je postavená na skúsenostiach

Alfa Laval je nielen globálnym dodávateľom námorného vybavenia, ale aj najkvalifikovanejším, najskúsenejším a informovaným dodávateľom na úpravu balastových vôd. PureBallast bol prvý komerčne dostupný systém na úpravu balastových vôd na svete, ktorý bol pôvodne uvedený v roku 2006.

Naša priekopnícka práca v oblasti morskej biológie a úpravy balastových vôd založenej na UV žiarení siaha oveľa ďalej. Od počiatočných dní diskusií bola Alfa Laval vybraná ako konzultant pre kľúčové skupiny, ktoré sa podieľajú na vývoji noriem a vzdelávaní trhu.

Komplexná celosvetová podpora

Dnes má spoločnosť Alfa Laval a kompletnú škálu riešení aj pre novopostavené lode aj potreby na dodatočné vybavenie, postavených na desaťročiach práce so zákazníkmi, úradmi a vedeckými inštitúciami. Keď BWM dohoda vstúpi do platnosti, naša už rozsiahla produkcia je pripravená na rýchle zvýšenie v nadchádzajúcich rokoch.

Lodenice a inžinierske spoločnosti môžu očakávať jasnú a dôkladnú dokumentáciu, ako aj odborné konzultácie. Majitelia lodí nájdu ďalekosiahlu podporu vlastníctva vrátane Zmlúv o výkone a ďalšie služby pre nákladovo efektívny pokoj mysle.

Všetko, čo Alfa Laval ponúka - od poradenstva k náhradným dielom a servisu - je ľahko dostupné po celom svete.