Čistenie

Predĺženie životnosti zariadenia

Udržiavanie zariadenia v čistote môže mať zásadný význam pre efektivitu prevádzkových procesov. S využitím našich čistiacich služieb obnovíte optimálny stav procesných povrchov, čím znížite náklady na údržbu a predĺžite životnosť svojho zariadenia. Úsporou energie môžete taktiež znížiť svoje prevádzkové náklady.

Služby čistenia pre každú potreby

Alfa Laval ponúka celý rad systémov pre chemické čistenia na mieste (CIP) a čistiace prostriedky špeciálne navrhnuté a určené k odstraňovaniu rôznych typov nánosov a usadenín z výmenníka tepla, separátorov a zariadení pre dopravu kvapalín.

Používame iba starostlivo vyvinuté a ekologicky šetrné chemikálie.

Systémy CIP (čistenie v mieste inštalácie)

Vyberte si zo širokej ponuky modulov a systémov CIP Alfa Laval vyrobených z nehrdzavejúcej ocele alebo polyetylénu.

Prípadne môžeme navrhnúť systémy CIP pre vaše výmenníky tepla nadmernej veľkosti alebo pre nebezpečné oblasti, ktoré si vyžadujú zariadenie odolné proti výbuchu.

Čistiace chemikálie

Na zabezpečenie odstránenia neželaných usadenín z povrchu zariadenia odporúča spoločnosť Alfa Laval špeciálne vyvinuté netoxické čistiace prostriedky s nízkym dopadom na životné prostredie. Tieto prostriedky boli dôkladne testované v našom laboratóriu, aby nedošlo k narušeniu materiálu tesnenia alebo vyhrievacej plochy.

Ďalšie chemikálie

Okrem chemických čistiacich prostriedkov má spoločnosť Alfa Laval k dispozícii taktiež radu ďalších chemikálií pre zvýšenie efektivity separátoru a chemikálie na manipuláciu s pitnou vodou. Tie sú špeciálne vyvinuté na použitie s našimi vysokorýchlostnými separátormi a odsolovacími zariadeniami.

Ako to funguje

Naši odborníci:

  • Odporučia čistiace prostriedky v závislosti od zariadenia a jeho použitia
  • Poskytnú služby čistenia aj pre zariadenia, ktoré nie sú od spoločnosti Alfa Laval
  • Vykonajú služby čistenia na mieste alebo v servisnom centre

 

Hľadáte konkrétnu službu?

cleaning services 640x360

Desať skvelých tipov, ako udržať zariadenie Alfa Laval v tom najlepšom stave