2019-04-17 ProductNews

Možnosti úspory energie s novým rozoberateľným doskovým výmenníkom tepla Alfa Laval T10

Alfa Laval T10 je najnovším členom rastúcej rodiny vysokoúčinných rozoberateľných doskových výmenníkov tepla novej generácie určenej pre priemyselné aplikácie.

 

T10 je nástupcom dlho predávaného modelu M10 v priemyselnom rade doskových výmenníkov tepla značky Alfa Laval. Rovnako ako jeho predchodca má aj T10 mimoriadne všestranný dizajn. Je vhodný pre širokú škálu aplikácií v oblasti ohrevu, chladenia a prakticky vo všetkých odvetviach priemyslu.

 

Alfa Laval T10 nadviaže na dedičstvo modelu M10 ako najvšestrannejší ťahúň na trhu v oblasti prenosu tepla. Vďaka moderným funkciám novej generácie ponúka ešte účinnejšiu a trvalo udržateľnejšiu teplotnú účinnosť.

 

Revolučná nová koncepcia

Hlavnou inováciou oproti predchádzajúcej generácii je nová koncepcia dosiek T10. Vďaka novej konštrukcii dosiek FlexFlowTM sa dajú jednotky T10 presnejšie konfigurovať bez potreby kompromisov medzi tepelným výkonom a tlakovou stratou. FlexFlow™ umožňuje až desať kombinácií kanálov pri použití len dvoch typov dosiek.

 

Vďaka flexibilite pri návrhu výmenníka tepla s asymetrickým usporiadaním kanálov, môžeme pomôcť dosiahnuť oveľa lepšie tepelné prispôsobenie konkrétnej situácii.

 

Systém FlexFlow™ je založený na systéme lícovania dosiek novej generácie SteerLockTM z dielne spoločnosti Alfa Laval. Nová funkcia SteerLockTM zabezpečuje dokonalé polohovanie dosiek bez ohľadu na to, či sú dosky konfigurované symetricky alebo asymetricky. Okrem toho, že bráni únikom alebo poškodeniu dosiek počas montáže, SteerLockTM uľahčuje servisný proces, pretože demontáž a spätná montáž dosiek počas údržby prebieha rýchlejšie.

 

Šetríme miesto, energiu a planétu

Vďaka pridanej účinností systému FlexFlow™ a ďalším inováciám novej generácie, ako je distribučná oblasť CurveFlow™ a nepravidelné otvory portov OmegaPort™, môže model T10 ponúknuť tepelnú výkonnosť, ktorá zodpovedá predchádzajúcim modelom, a to v rámci výrazne zníženej pôdorysnej plochy. Nový konštrukčný prvok CompactFrame™ minimalizuje celkové rozmery zariadenia, čo umožňuje použitie menšieho servisného priestoru, ako aj zjednodušené a rýchlejšie postupy údržby.

 

Alfa Laval T10 výmenník tepla - produktový leták (na stiahnutie)

T10 640x360

Jeden z našich expertov predstavuje FlexFlowTM dizajn dosiek (anglicky)

Jeden z našich expertov popisuje SteerLockTM zarovnanie dosiek (anglicky)

Najpokročilejšie doskové výmenníky tepla na svete

Zoznámte sa s najnovšou generáciou našich doskových výmenníkov tepla pre vyššiu účinnosť, spoľahlivosť a jednoduchú údržbu. Žiadajte nové štandardy, zdolávajte nové hranice.

Súvisiace informácie: