Riešenia pre petrochemický priemysel

Výrobcovia petrochemických produktov požadujú spoľahlivosť a udržateľný výkon. Vďaka najširšiemu sortimentu kompaktných výmenníkov tepla a špecializovaných rúrkových výmenníkov tepla poskytuje spoločnosť Alfa Laval nákladovo efektívne zhodnocovanie energie. To však nie je všetko. So správnym riešením môžete zlepšiť ohrev, chladenie, kondenzáciu a odparovanie. To zvyšuje ziskovosť a zároveň znižuje náklady, podlahovú plochu aj emisie.

petrochemical main products image 640x360

Naše najpredávanejšie produkty

Compabloc_640x360.jpg

Výmenníky tepla Compabloc

Celozváraný a plne prístupný výmenník tepla Compabloc zvládne náročné úlohy, ktoré si vyžadujú vysoký tlak a teplotu. Dokáže si poradiť aj s najagresívnejšími vstupnými médiami bez toho, aby to negatívne ovplyvňovalo rýchle a jednoduché čistenie alebo kontrolu. Flexibilná veľkosť a variabilné umiestnenie prípojok umožňuje prispôsobiť výmenník tepla požiadavkám na asymetrické prietoky. V kombinácii s krátkou doskovou konštrukciou predstavuje ideálne riešenie pre kondenzačné a odparovacie aplikácie.

 

Viac informácií o produkte

plate_heat_exchangers_GPHE.jpg

Rozoberateľné a polozvárané doskové výmenníky tepla

Spoločnosť Alfa Laval ponúka kompletné portfólio rozoberateľných doskových výmenníkov tepla, v širokej škále tvarov a veľkostí. Vďaka tomu je možné prispôsobiť každé riešenie konkrétnym požiadavkám. Všetky konštrukcie možno ľahko prispôsobiť novým požiadavkám odobratím alebo pridaním dosiek do vybraného zväzku. To však nie je všetko, pretože vďaka zjednodušeným postupom demontáže a čistenia sú tieto výmenníky tepla nenáročné na servis. Pre prácu s agresívnymi médiami stačí na jednej strane pridať polozváranú koncepciu.

Viac informácií o produkte

plate_heat_exchangers_welded-spiral.jpg

Špirálové výmenníky tepla

Špirálový výmenník tepla je našou najobľúbenejšou voľbou pri riešení problémov. Vďaka jednokanálovému usporiadaniu je tento výmenník tepla samočistiaci a dokáže si poradiť aj s kvapalinami s vysokou viskozitou. Jeho konštrukcia je ľahko prístupná pre údržby, čo z neho robí ideálnu voľbu, ak sú vašou prioritou nízke prevádzkové náklady a optimalizovaná prevádzkyschopnosť. Špirálový výmenník tepla je zároveň aj vynikajúci kondenzátor, ktorý pracuje pri najnižšom možnom poklese tlaku. Umožňuje aj montáž zhora, čo ešte viac znižuje náklady na inštaláciu.

Viac informácií o produkte