Priemyselné chladenie

Alfa Laval je popredným inovátorom v oblasti kompaktných doskových výmenníkov tepla pre chladiace systémy a tepelné čerpadlá. Väčšina našich jednotiek sa inštaluje v chladiarenských skladoch, na zimných štadiónoch, v námorných aplikáciách, v oblasti HVAC, diaľkovej energetiky, procesného chladenia a v potravinárstve a nápojoch. Úzko spolupracujeme s poprednými miestnymi inštalatérmi a konštruktérmi systémov z celého sveta a dodávame štandardné riešenia aj riešenia na mieru. Zameriavame sa najmä,

Alfa Laval industrial refrigeration

Kľúč k udržateľnému priemyselnému chladeniu

  • Používajte prírodné chladivá, ako sú amoniak, oxid uhličitý a uhľovodíky, v optimalizovaných riešeniach.
  • Zvýšte účinnosť pomocou výmenníkov tepla Alfa Laval, ktorých minimálny pokles tlaku a blízkosť teplôt skracujú dobu návratnosti systému.
  • Vyberte si spoľahlivé doskové výmenníky tepla od spoločnosti Alfa Laval. Mnohé z takmer 100 000 jednotiek, ktoré sme dodali, sa používajú už desaťroči

Ste pripravení zistiť, ako môže priemyselné chladenie zvýšiť vašu udržateľnosť a účinnosť? A ušetriť vám peniaze? Kontaktujte nás ešte dnes.

Záväzok spolupracovať s priemyslom

Industrial-ref-Eurammon.jpg

Eurammon

Eurammon je združenie spoločností, inštitúcií a jednotlivcov, ktorí majú spoločný cieľ: podporovať udržateľný prístup k chladiarenskej technike. Od svojho vzniku v roku 1996 Eurammon presadzuje používanie prírodných chladív. Alfa Laval je zakladajúcim členom združenia.


Viac informácií

Industrial-ref-shecco.jpg

Shecco

Shecco je globálny akcelerátor trhu, ktorý pomáha spoločnostiam uvádzať na trh riešenia šetrné ku klíme. V oblasti vykurovania, chladenia a chladenia sa špecializujeme na prírodné chladivá. Spoločnosť Shecco má viac ako 15 rokov skúseností s ponukou inovatívnych, efektívnych a flexibilných riešení na urýchlenie vstupu na trh. Spoločnosť Alfa Laval je jej partnerom od začiatku.


Viac informácií

Industrial-ref-iiar.jpg

IIAR

IIAR je technická členská organizácia so zastúpením priemyslu zo všetkých aspektov komunity prirodzeného chladenia vrátane výrobcov, inžinierov, dodávateľov, koncových používateľov, akademikov, vedcov, školiteľov a ďalších. IIAR je popredným zástancom bezpečného, spoľahlivého a efektívneho používania amoniaku a iných prírodných chladív.


Zistite viac

U-turn

U-Turn je separátor kvapalín špeciálne navrhnutý na použitie s doskovými výmenníkmi tepla v aplikáciách so čpavkom. Kompaktný modul vrátane separátora a doskového výmenníka tepla znižuje tlakové straty a zároveň zabezpečuje nízku náplň čpavku a maximálnu energetickú účinnosť.


Ďalšie informácie o systéme U-Turn

 

Tesniaci systém RefTightTM

Vysoko výkonné tesnenie, určené na vysokotlakové úlohy. Systém tesnenia RefTightTM umožňuje zvýšiť dlhodobý výkon v aplikáciách s vysokými tlakmi a teplotami. Zvar je umiestnený mimo samostatnej drážky krúžkového tesnenia, čo zabezpečuje spoľahlivé tesnenie, predlžuje životnosť tesnenia a predlžuje servisné intervaly.

Integrované podchladenie

Väčšina chladiacich systémov spotrebuje obrovské množstvo elektrickej energie; energeticky účinná konštrukcia môže priniesť značné ekonomické úspory. Integrácia podchladzovania do kondenzátora doskového výmenníka tepla umožňuje zlepšiť energetickú účinnosť kompaktných výmenníkov tepla bez potreby dodatočného potrubia alebo ďalších komponentov.

Pokročilé riešenia pre priemyselné chladenie

Semi_welded_range_640x360.jpg

Polozvárané doskové výmenníky tepla

Naše kompaktné polozvárané výmenníky tepla umožňujú ešte vyššiu účinnosť a spoľahlivosť v priemyselných chladiacich aplikáciách, ktoré používajú amoniak ako chladivo s nízkym GWP. Polozvárané výmenníky tepla Alfa Laval sú tiež správnou voľbou pre kaskádové systémy, ktoré pracujú s CO2 ako sekundárnym médiom pre mraziace aplikácie. Tieto výmenníky znižujú náplň amoniaku a vďaka osvedčenému tesniacemu systému RefTight™ tiež zabraňujú riziku krížovej kontaminácie.


Viac informácií

fhe_alfanova_ind&hvac_right_640x360.png

AlfaNova

Väčšina doskových výmenníkov tepla používaných v komerčnom alebo malokapacitnom priemyselnom chladení je spájkovaná meďou. Meď je síce vhodná pre mnohé aplikácie, ale negatívne reaguje s amoniakom, dôležitým prírodným chladivom. Spoločnosť AlfaNova, vyrobená našou jedinečnou metódou tavného spájkovania, ponúka jediný 100 % doskový výmenník tepla z nehrdzavejúcej ocele na trhu. Je to kompaktné, účinné riešenie na chladenie veľmi čistých, citlivých kvapalín, ktoré využíva potenciál amoniaku s nízkym GWP.


Zistite viac

Alfa Laval brazed plate heat exchangers

Spájkované doskové výmenníky tepla

Naše medené spájkované doskové výmenníky tepla predstavujú kompaktné, účinné a bezúdržbové riešenie na ohrev, chladenie, odparovanie a kondenzáciu v širokom spektre chladiacich aplikácií. Pracujú s väčšinou typov ekologických chladív s nízkym GWP vrátane dôležitých prírodných chladív, ako sú CO2 a uhľovodíky. Každá jednotka je navrhnutá s radom jedinečných vlastností, ktoré zabezpečujú vynikajúci tepelný výkon a spoľahlivosť.


Viac informácií

Industrial ref semi welded brochure

Polozvárané GPHE: Výhody pre priemyselné chladenie

Polozvárané doskové výmenníky tepla Alfa Laval kombinujú flexibilitu a servisovateľnosť bežných rozoberateľných doskových výmenníkov tepla s vyššou tlakovou odolnosťou, vďaka čomu sú ideálne pre priemyselné chladiace aplikácie.

Sú vysoko odolné voči tvorbe ľadu, ako aj voči únavovému namáhaniu spôsobenému extrémnymi zmenami tlaku a teploty a sú vhodné na použitie s väčšinou typov primárnych chladív a sekundárnych kvapalín vrátane amoniaku a oxidu uhličitého.

Zistite viac

Biela kniha: Navigácia na meniacom sa trhu s chladivami

Na trhu s chladivami v súčasnosti prebiehajú rozsiahle zmeny. V dôsledku obáv o životné prostredie sa v legislatíve presadzuje postupné vyraďovanie tradičných chladív v prospech nových alternatív s nižším potenciálom globálneho otepľovania (GWP). Stiahnite si túto bielu knihu, v ktorej nájdete základné informácie o výbere a prispôsobení alternatívnych chladív pre rôzne aplikácie vykurovania a chladenia.

White paper: Navigating a changing refrigerants market

Rýchly výber

Spoločnosť Alfa Laval vám uľahčí nájsť najlepšie riešenie pre vašu aplikáciu. Pozrite si náš nástroj na rýchly výber, ktorý vám umožní prezrieť si produkty a nájsť partnerov spoločnosti Alfa Laval, aby ste mohli požiadať o cenovú ponuku.

Alfa Laval Heating and Cooling Hub Quick selection

Centrum pre novinky v oblasti vykurovania a chladenia

Vďaka odbornosti založenej na desaťročiach skúseností v oblasti prenosu tepla Alfa Laval ponúka odborné riešenia pre dnešné výzvy v oblasti vykurovania a chladenia. Objavte odpovede na zložité otázky týkajúce sa všetkého od energetickej účinnosti až po prírodné chladivá, ako aj užitočné nástroje, ktoré zjednodušujú vyhľadávanie tej správnej technológie pre vašu prevádzku.

heating cooling-hub-vignette-2021

Vyžadujte nové štandardy pre svoj chladiaci systém

Spoločnosť Alfa Laval má za sebou desaťročia skúseností a je priekopníkom najmodernejších konštrukcií doskových výmenníkov tepla s tesnením na svete. Zistite, ako môžu naše technológie novej generácie zlepšiť účinnosť, spoľahlivosť a prevádzkyschopnosť vášho priemyselného chladiaceho systému.

Demand-new-standards 640x360

Pripojte sa k nám na sériu webinárov o chladiacich systémoch

Aplikácie chladenia zažívajú rýchlu transformáciu, pričom faktory udržateľnosti vytvárajú všetky nové výzvy. Spoločnosť Alfa Laval vám však môže pomôcť. Pripojte sa k našim odborníkom na danú problematiku a zúčastnite sa vôbec prvej série webinárov venovanej najnovším trendom - a riešeniam -, ktoré formujú naše odvetvie. Zúčastnite sa naživo - alebo sledujte na požiadanie podľa svojho rozvrhu!

xchanging ideas vignette text