Údržba

Kvalitnou údržbou realizovanou v správnom čase môžete zvýšiť výkon, znížiť prevádzkové náklady a maximalizovať životnosť svojho zariadenia.

maintenance icon blue
.

Čistenie

Udržať zariadenie čisté môže mať zásadný význam pre efektivitu prevádzkových procesov. Vďaka našim čistiacim službám sa technologické povrchy obnovia do optimálneho stavu, čím sa znížia náklady na údržbu a predĺži sa životnosť zariadenia. A úsporou energie tiež môžete znížiť svoje prevádzkové náklady.

Čistiace služby pre každú potrebu

Alfa Laval ponúka celý rad systémov čistenia CIP (Cleaning-in-place) a čistiacich prostriedkov špeciálne navrhnutých a skonštruovaných tak, aby účinne odstraňovali usadeniny zo zariadení na prenos tepla, separáciu a výrobu pitnej vody.

Používame iba starostlivo vyvinuté a environmentálne vhodné chemikálie.

CIP systémy na čistenie v prevádzke: Vyberte si zo širokej ponuky CIP modulov a systémov Alfa Laval vyrobených z nehrdzavejúcej ocele alebo polyetylénu v prípade najmenších modulov. Eventuálne môžeme navrhnúť CIP systémy aj pre veľmi veľké výmenníky tepla alebo nebezpečné oblasti, ktoré si vyžadujú odolnosť voči výbušnému prostrediu.

Čistiace chemikálie: Na zaistenie bezpečného odstránenia nežiaducich znečisťujúcich látok z povrchov zariadení Alfa Laval odporúča špeciálne vyvinuté netoxické čistiace prostriedky, ktoré boli dôkladne otestované v laboratóriu, aby sa zabezpečilo, že nebudú mať negatívny vplyv na tesnenia a materiál teplovýmenných plôch.


.

Výmenný systém

Výmena dielov skracuje dodací čas a náklady na mnohé komponenty, vďaka čomu je nákladovo efektívnejšia ako nákup nových. Pre vybrané vybavenie ponúkame výmenný program kľúčových komponentov a originálne náhradné diely, všetky renovované podľa štandardov Alfa Laval, aby sa zaručila vysoká kvalita, ktorú očakávate. Je to nákladovo efektívna alternatíva k tradičným opravám a pomáha zvýšiť rýchlosť tohto procesu.

Na vyžiadanie sú k dispozícii tieto náhradné diely: rotačné zostavy, bubny separátorov, zostavy hriadeľov, prevodovky, závitovky dekantérov, prúdové brzdy, riadiace jednotky DSC, posuvné dná bubnov, kompresné prípravky a sady dosiek výmenníkov.


.

Preventívna údržba

Ak zariadenia budete servisovať, len keď je to potrebné, môžete zaistiť spoľahlivosť svojej prevádzky a zachovať jej výkonnosť. Preventívna údržba zmenšuje počet neplánovaných odstávok, predlžuje životnosť zariadenia a znižuje výskyt úrazov na pracovisku. Tiež vám umožňuje čo najoptimálnejšie využívanie zdrojov a zníženie zásob náhradných dielov.

Preventívna údržba sa vykonáva ako samostatná služba, keď vaše zariadenie bolo v prevádzke istý počet hodín a v stálych intervaloch, aby sa zabránilo neplánovaným odstávkam. Táto služba môže byť aj súčasťou Servisnej zmluvy.


.

Repasovanie

Vo viac ako 100 servisných strediskách Alfa Laval po celom svete je k dispozícii celý rad opráv na zvýšenie výkonnosti vášho zariadenia, predĺženie jeho životnosti a na zaistenie bezpečnej a efektívnej prevádzky.

Čistenie, detekcia prasklín, pretesnenie, tlaková skúška a výmena poškodených dosiek sú len niektoré z vecí, s ktorými vám pomôžeme, a zároveň odporučíme ďalšie servisné opatrenia. Buď si môžete prispôsobiť vlastný balík služieb, alebo si zvoliť vopred definovaný.

Stredoeurópske servisné stredisko Alfa Laval na servis výmenníkov tepla sa nachádza v Brne. Prečítajte si viac o službách, ktoré vám môžeme ponúknuť. 

 

Viac o servisnom centre v Brne

 


.

Oprava

Maximalizujte svoj výrobný výkon a vyhnite sa následným škodám a úrazom. Nechajte odborníka, ktorý zariadenie vyrobil, aby ho aj opravil. Naši lokálni kolegovia, odborní pracovníci v oblasti servisu, vám poskytnú služby, ktoré predĺžia životnosť vášho zariadenia a udržia ho v prevádzke.

Táto služba zahŕňa obhliadku zariadenia, stanovenie postupu opravy a návrh rozsahu prác. Špecialisti zo spoločnosti Alfa Laval vykonajú opravy zariadenia podľa vašich požiadaviek, vymenia nebezpečné a opotrebované diely podľa potreby a následne zariadenie opätovne zostavia. Ak je to potrebné, je možné vykonať aj vyváženie zariadenia. Po dokončení opravy dostanete správu vrátane prehľadu vykonaných činností.


.

Servisné sady

Naše servisné sady pre plánovanú údržbu boli vyvinuté na základe dlhoročných skúseností, aby vám pomohli realizovať plánovaný servis v čo najkratšom čase. Obsahujú všetko, čo si podľa rozsahu vyžaduje konkrétny servis, ako aj najaktuálnejšie originálne náhradné diely, aby sa predĺžila životnosť vášho zariadenia a aby sa zabezpečilo, že bude pracovať s využitím najmodernejších technológií.

Servisné sady sú k dispozícii pre celý rad zariadení vrátane čerpadiel, ventilov, dekantérov a separátorov. Všetky diely sú špeciálne navrhnuté tak, aby zodpovedali vášmu zariadeniu a prevádzkovým parametrom. Zaručujú tak dokonalé prispôsobenie sa a kompatibilitu so zariadením.

Servisné sady sa odosielajú v jednom balení. Môžete si byť istí dodaním tých správnych dielov, správne zabalených, so správnymi parametrami a správnymi pokynmi.


.

Servisné náradie

Pri plánovanej údržbe a servise zariadení od Alfa Laval je potrebné používať správne náradie, aby sa zaistila bezpečnosť a kvalita. Naši špecialisti vám poskytnú všetko, čo potrebujete pre rýchlu demontáž a manipuláciu, aby sa skrátilo trvanie servisného zásahu.

Použitie správneho náradia je obzvlášť dôležité pre zariadenia, ktoré sa otáčajú vysokou rýchlosťou alebo nie sú vhodné na ručné zdvíhanie kvôli veľkosti, prípadne kvôli hmotnosti.


.

Náhradné diely

 

Ak používate originálne náhradné diely Alfa Laval, môžete si byť istí, že ten správny diel budete mať v pravý čas.

Originálne náhradné diely Alfa Laval udržiavajú vaše zariadenie v špičkovej výkonnosti po celý čas jeho životnosti. Naše mimoriadne kvalitné a odolné náhradné diely dávajú produktivite najvyššiu prioritu a predlžujú životný cyklus vášho zariadenia, čím znižujú celkové náklady na jeho vlastníctvo.

Používanie originálnych náhradných dielov Alfa Laval zaručuje:

  • zvýšenie prevádzkyschopnosti a produktivity,
  • odolné náhradné diely s dlhšou životnosťou,
  • znížené celkové náklady na vlastníctvo zariadenia.

 

Viac o originálnych Alfa Laval náhradných dieloch 


Potrebujete pomoc alebo máte otázky týkajúce sa servisu?

Ak potrebujete pomoc alebo máte akékoľvek otázky týkajúce sa prevádzky a údržby svojich zariadení, môžete sa kedykoľvek obrátiť na náš tím miestnych servisných technikov.

Service staff 640x360

Pozrite si naše videá o servise a údržbe

Naše videá vám poskytnú teoretické základy a praktické tipy týkajúce sa servisu nášho zariadenia. Kliknutím na nižšie uvedený odkaz otvoríte zoznam videoklipov.

CE service video list image