Hydraulické pohony

Alfa Laval pomáha zákazníkom na celom svete správne chladiť a filtrovať hydraulické oleje a mazacie oleje, aby mohli naplno využiť výkon svojich zariadení. Kvapalinové pohony využívajú kvapaliny alebo stlačený vzduch na výrobu, reguláciu a prenosu sily. Príklady odvetví: výroba umelých hmôt, prevodoviek pre veterné elektrárne, sieťových zdrojov, hydraulických lisov, strojov pre papierenský priemysel a obrábacích strojov.

Fluid pwer 640x360

Typický hydraulický systém sa skladá z týchto hlavných častí: čerpadlá, ventilu a hydraulického valca. Čerpadlo premieňa menšie množstvo mechanickej sily na hydraulickú silu, ventil reguluje prietok hydraulického oleja a hydraulický valec premieňa hydraulickú silu na veľké množstvo mechanickej sily.

Prečo sa hydraulické systémy prehrievajú?

Zahrievanie hydraulickej kvapaliny pri prevádzke spôsobujú efektívnosti. Neefektívnosti vedú k strate vstupného výkonu, ktorý sa premení na teplo. Tepelné zaťaženie hydraulického systému zodpovedá celkovej strate výkonu v dôsledku neefektívnosťou. Ak celkový vstupný výkon premenený na teplo presiahne odvádzanej teplo, hydraulický systém sa začne prehrievať. Nominálny chladiaci výkon je v závislosti od typu hydraulického systému typicky 25 až 40 percent vstupného výkonu. Teplota hydraulickej kvapaliny nesmie presiahnuť 82 ° C. Pri vyšších teplotách môže kvapalina začať degenerovať a viskozita sa zníži natoľko, že to znemožní spoľahlivé mazanie komponentov čerpadla a motora. Pre zachovanie životnosti kvapaliny je veľmi dôležité, aby kvapalina zostala čistá, jej teplota nepresiahla 82 ° C a neobsahovala žiadnu vodu (menej ako 150 ppm).

Channel partners

Alfa Laval channel partners provide product expertise and excellent service with the goal to help you purchase the right product for your application.

Find out more

360 ° portfólio servisných služieb

 

Spoločnosť Alfa Laval ponúka kompletné portfólio servisných služieb pre zachovanie prvotriedne kondície vášho zariadenia.

Kontaktujte nás a zistite ako zvýšiť výkonnosť vašich zariadení.