Ste zvedavý typ?

V Alfa Laval robíme vždy niečo naviac, aby sme prekonali aj tie najväčšie výzvy. Našou hnacou silou je snaha o to, aby sme zákazníkom, všetkým ľuďom a celej našej planéte pomohli urýchliť dosiahnutie úspechu. To je možné, len ak máte k dispozícii odhodlaných a zvedavých ľudí. Zvedavosť je iskrou ohromných nápadov. A veľké nápady umožňujú napredovať.

V sekcii s voľnými pracovnými miestami nájdete príležitosti pre zvedavé osobnosti, ktoré môžu natrvalo ovplyvniť niektoré z najvýznamnejších problémov našej planéty. 

Napredujte lepšie. So spoločnosťou Alfa Laval.

 

Pozrite si naše voľné pracovné miesta

TOTO SME MY!

Zoznámte sa s našimi zvedavými osobnosťami:

„Neustále hľadám nové výzvy“

Zoznámte sa s Camillou Arvidssonovou
Marketing a produktový manažment

„Je to skvelé!“

Zoznámte sa s Manal Mohamed Abdeslamovou
Ľudské zdroje

„Buďte odvážni!“"

Zoznámte sa s Jayom Jeongom
Manažér pre rafinérsky trh

„Zákazníkovi preukazujeme hodnotu“

Zoznámte sa s Jonathanom Molanderom
Výroba

Zobraziť voľné pracovné miesta

„Prispievame k dynamickej transformácii!“

Zoznámte sa s naším tímom pre automatizáciu

„Svoj úspech si vytvárate sami“

Madeleine Gilborne, odborníčka na udržateľnosť

„Majte otvorenú myseľ a učte sa nové veci“

Gurudatt Bhat, IT špecialista

„Zachraňujem svet!“

Zoznámte sa s Evou Anderssonovou, hlavnou odborníčkou na rafinérske procesy

 

Pozrite si naše voľné pracovné miesta

NAŠE RIEŠENIA

Prinášame dobré správy pre morské živočíchy a rastliny

Mikroplasty predstavujú vážnu hrozbu pre oceány a moria. Ich rozklad trvá stovky rokov a môžu dlhodobo poškodzovať morské organizmy. Dokonca pri pití vody všetci prehĺtame kúsky mikroplastov. V tomto okamihu prichádza Alfa Laval. Vďaka našim membránovým bioreaktorom sa nám podarilo v čističke odpadových vôd odfiltrovať mikroplasty s veľkosťou až 0,0002 mm. Je to dobrá správa bez ohľadu na to, či žijete vo vode alebo vodu jednoducho potrebujete k životu.

dolphin 640x360

Zoznámte sa s Jessicou Bengtssonovou, jednou z našich zvedavých osobností

Zoznámte sa s Jessicou Bengtssonovou, odborníčkou na membrány a riešenie filtrácie vody. Bola súčasťou pilotného projektu Roskilde Fjord, v rámci ktorého membrány spoločnosti Alfa Laval získali národnú cenu Energy Globe Award za vynikajúce výsledky.

 

Prečítajte si viac o jej práci     

Pozrite si naše voľné pracovné miesta


woman with a flie on her nose 640x360

Iný pohľad na potraviny zajtrajška

Potreba vysokokvalitných bielkovín rastie. Na planéte sa však míňa poľnohospodárska pôda a počet ľudí rýchlym tempom stúpa. Vyriešiť tento problém nie je ľahké. A v tomto okamihu prichádza Alfa Laval. Odpoveďou môže byť chov hmyzu. Larvy muchy čiernej rýchlo rastú a dajú sa zbierať v priebehu niekoľkých týždňov. Vďaka technológiám spoločnosti Alfa Laval možno tento malý hmyz spracovávať na potraviny. V porovnaní s konvenčným chovom je potrebných o 90 % menej priestoru a krmiva. Takže mucha čierna je naozaj v centre pozornosti. Vytvára rozruch, pokiaľ ide o riešenie jedného z našich najväčších problémov. 

Prečítajte si viac o potravinách zajtrajška    

sumit pingle 640x360

Zoznámte sa so Sumitom Pingleom, jednou z našich ďalších zaujímavých osobností

Zoznámte sa so Sumitom Pingleom, ktorý má dlhoročné skúsenosti s prácou s rôznymi zdrojmi bielkovín a procesnými riešeniami. Spoločnosť Alfa Laval je v tomto odvetví významný a pomerne známy partner. Podľa neho je to v dôsledku rozsiahleho know-how Alfa Laval za viac ako 50 rokov pôsobenia v tejto oblasti, a tiež preto, že všetky základné produkty spoločnosti Alfa Laval sú potrebné pri riešení procesov.

Prečítajte si viac o jeho práci

Pozrite si naše voľné pracovné miesta

Preberáme vedenie, aby sme sa plavili udržateľne

Hlavnou prioritou kapitána obchodnej lode je bezpečná preprava nákladu z bodu A do bodu B. Rovnako dôležité je však dodržiavanie prísnych predpisov týkajúcich sa emisií výfukových plynov a vypúšťania vody. Nedodržiavanie predpisov môže viesť k vysokým pokutám a nákladným zdržaniam. A v tomto okamihu opäť prichádza spoločnosť Alfa Laval. Vďaka nášmu prepojenému zariadeniu na palube a dátovému cloudu nad ňou možno na lodi nepretržite monitorovať viac ako 500 dátových bodov. Keď sa spustí kritický alarm alebo sa zistí porucha systému, kapitán a jeho posádka sú o tom okamžite informovaní. Spoločnosť Alfa Laval im na diaľku poskytuje podporu a umožňuje im ihneď konať. Je to ako mať anjela strážneho, ktorý umožňuje plavbu s čistým svedomím.

Toto je len jeden z príkladov, ako prekonávame najťažšie výzvy. Zvedavosť je iskrou ohromných nápadov. A veľké nápady umožňujú napredovať.

Prečítajte si viac     

Pozrite si naše voľné pracovné miesta

captain marine 640x360

dog and cat laying on the floor 640x360

Premena priemyselného odpadového tepla na príjemný komfort

V súčasnosti sa v priemyselných procesoch stráca približne 50 000 000 000 wattov, z veľkej časti vo forme odpadového tepla. Prečo však nechať toto obrovské množstvo energie len tak zmiznúť vo voľnom priestore? A v tomto okamihu prichádza Alfa Laval. Inštaláciou našich vysokokapacitných doskových výmenníkov tepla možno efektívne absorbovať a zúžitkovať prebytočné teplo z procesov. Príkladom je centrálne vykurovanie. Vytvára sa tak komfortná zóna nielen pre milovníkov interiérov, ale aj pre naše ovzdušie, pretože sa tým každoročne znížia emisie oxidu uhličitého o 150 miliónov ton.

Toto je len jeden z príkladov, ako prekonávame najťažšie výzvy. Zvedavosť je iskrou ohromných nápadov. A veľké nápady umožňujú napredovať.

      Prečítajte si viac              

Pozrite si naše voľné pracovné miesta

Zoznámte sa s Julienom Gennetierom, ďalšou zvedavou osobnosťou

Zoznámte sa s Julienom Gennetierom a zistite, ako prispieva k tomu, aby mala spoločnosť Alfa Laval pozitívny vplyv na zákazníkov, ľudí a planétu, pomocou zvyšovania energetickej účinnosti.


Zachovanie slnečnej energie, ktorá rozjasnení pochmúrny deň

Solárna a veterná energia sú budúcnosť. Existuje len jeden veľký problém: keď nesvieti slnko a nefúka vietor, nevyrába sa žiadna energia. To by sa však dalo vyriešiť, keby sme dokázali energiu efektívne uskladniť. A v tomto okamihu prichádza Alfa Laval. Ako spoluvlastník novej spoločnosti sa Alfa Laval aktívne podieľa na realizácii tohto utopického sna. Elektrická energia zo solárnych a veterných elektrární sa prostredníctvom našich jedinečných a špeciálne navrhnutých výmenníkov tepla premieňa na tepelnú energiu. Teplo sa potom ukladá a uchováva v gigantických zásobníkoch roztavenej soli, kde čaká na prebudenie a premenu späť na elektrickú energiu, keď je to v sieti potrebné. Takže aj na zamračené dni vyzerá predpoveď dobre.

woman holding glowing glass jar 640x360

Zoznámte sa s Emmou Karlsson Lindboovou a Mattiasom Norénom

Emma a Mattias hovoria o svojej spolupráci a o tom, ako ich zvedavosť prispieva k tímovej práci a úspechu.

Prečítajte si viac      Pozrite si naše voľné pracovné miesta