Naše servisné centrum vám pomáha chrániť vaše investície

Nákup vysokokvalitného výmenníka tepla nie je malá investícia, preto sa oplatí mať čo najlepší servis prostredníctvom profesionálneho servisného zabezpečenia. Čistenie a údržbu výmenníkov tepla vykonáva náš odborný personál v servisnom centre v Brne v Českej republike. Takto zaručujeme vysokú kvalitu a rýchly servis. Navyše veľký dôraz kladieme na správnu likvidáciu odpadu a chemikálií, ktoré vznikajú počas inštalácie.

V našom servisnom centre venujeme osobitnú starostlivosť prácam na demontáži tesnení a odstraňovaniu usadenín z dosiek výmenníka tepla.

Na tento účel používame špeciálne nástroje a chemikálie, aby sme zabezpečili, že dosky výmenníka tepla nebudú hrdzavieť. Iba na takto pripravený čistý povrch sa môžu správne nasadiť nové tesnenia. Alfa Laval používa iba originálne diely, tesnenia a lepidlá a údržbu vykonáva v súlade s platnými predpismi.

Význam renovácie výmenníkov tepla

Profesionálny servis spoločnosti Alfa Laval vám v dlhodobom horizonte nielen ušetrí peniaze, ale zaistí aj bezpečnú prevádzku. Správna renovácia výmenníkov tepla zaručuje maximálny prenos tepla a minimálnu stratu tlaku, čo zaručuje nízku spotrebu energie, plynulosť výrobného či servisného procesu a udržanie kvality. Prevencia únikov chráni nielen zamestnancov a vybavenie, ale tiež ochraňuje životné prostredie.

Odstavenie výrobného procesu v dôsledku neplánovanej poruchy výmenníkov tepla môže mať za následok obrovské straty.

Význam servisu je v takomto prípade zrejmý. Údržba výmenníkov tepla sa zvyčajne zdá byť veľmi jednoduchá, takže operátori často nevyhľadávajú pomoc kvalifikovaného servisného technika, pretože tak môžu ušetriť čas a náklady. Je však dôležité vedieť, že tieto rozhodnutia často môžu mať negatívne dôsledky. 

Dosky výmenníka tepla sa v prípade nesprávnej údržby môžu poškodiť mechanicky a chemicky.

Menšie poruchy môžu časom spôsobiť viac problémov. Používanie nesprávnych nástrojov môže tiež značne skrátiť životnosť zariadenia a v niektorých prípadoch aj úplne zničiť výmenník tepla. A to môže spôsobiť nielen výpadok výroby či poskytovania služieb, ale viesť aj k úplnej odstávke, čo môže spôsobiť vážne straty.

 

CE service centre brno

Kontakt

Servisné centrum Alfa Laval v Brne

CTZone Brno, Dornych 487 / 47c

617 00 Brno

Česká republika

Telefon: +420 775 863 029

E-mail: vojtech.mrkvica@alfalaval.com

Vyžiadať servis 

Riziká spojené s nekvalifikovaným servisom

  • Pri chemickom čistení je nevyhnutné poznať správnu koncentráciu a teplotu.
  • Pri absencii vhodných skúseností a profesionálnych nástrojov existuje riziko, že menšie nálezy sa budú ignorovať.
  • Ak sa pôvodné tesnenie a lepidlo neodstráni kompletne, môže to viesť k strate tesniacej schopnosti.
  • Nesprávne zvolené tesnenia môžu spôsobiť úniky a v neposlednom rade úplne zničiť dosky výmenníka tepla.
  • Výber správneho lepidla je kľúčom k správnej funkcii tesnenia.

Na stiahnutie


Potrebujete pomoc alebo máte otázky týkajúce sa servisu?

Náš lokálny tím servisných expertov je pripravený pomôcť vám, ako aj zodpovedať akékoľvek otázky týkajúce sa prevádzky a údržby vášho zariadenia.

Service staff 640x360

Pozrite si naše videá o servise a údržbe

Naše videá vám poskytnú teoretické základy a praktické tipy týkajúce sa servisu nášho zariadenia. Kliknutím na nižšie uvedený odkaz otvoríte zoznam videoklipov.

CE service video list image