Alfa Laval - Servisné centrum Brno

Naše servisné centrum vám pomáha chrániť vaše investície

Nákup vysokokvalitného výmenníka tepla nie je malá investícia, preto sa oplatí mať čo najlepší servis prostredníctvom profesionálneho servisného zabezpečenia. Čistenie a údržbu výmenníkov tepla vykonáva náš odborný personál v servisnom centre v Brne v Českej republike. Takto zaručujeme vysokú kvalitu a rýchly servis. Navyše veľký dôraz kladieme na správnu likvidáciu odpadu a chemikálií, ktoré vznikajú počas inštalácie.

V našom servisnom centre venujeme osobitnú starostlivosť prácam na demontáži tesnení a odstraňovaniu usadenín z dosiek výmenníka tepla.

Na tento účel používame špeciálne nástroje a chemikálie, aby sme zabezpečili, že dosky výmenníka tepla nebudú hrdzavieť. Iba na takto pripravený čistý povrch sa môžu správne nasadiť nové tesnenia. Alfa Laval používa iba originálne diely, tesnenia a lepidlá a údržbu vykonáva v súlade s platnými predpismi.

Význam renovácie výmenníkov tepla

Profesionálny servis spoločnosti Alfa Laval vám v dlhodobom horizonte nielen ušetrí peniaze, ale zaistí aj bezpečnú prevádzku. Správna renovácia výmenníkov tepla zaručuje maximálny prenos tepla a minimálnu stratu tlaku, čo zaručuje nízku spotrebu energie, plynulosť výrobného či servisného procesu a udržanie kvality. Prevencia únikov chráni nielen zamestnancov a vybavenie, ale tiež ochraňuje životné prostredie.

Odstavenie výrobného procesu v dôsledku neplánovanej poruchy výmenníkov tepla môže mať za následok obrovské straty.

Význam servisu je v takomto prípade zrejmý. Údržba výmenníkov tepla sa zvyčajne zdá byť veľmi jednoduchá, takže operátori často nevyhľadávajú pomoc kvalifikovaného servisného technika, pretože tak môžu ušetriť čas a náklady. Je však dôležité vedieť, že tieto rozhodnutia často môžu mať negatívne dôsledky. 

Dosky výmenníka tepla sa v prípade nesprávnej údržby môžu poškodiť mechanicky a chemicky.

Menšie poruchy môžu časom spôsobiť viac problémov. Používanie nesprávnych nástrojov môže tiež značne skrátiť životnosť zariadenia a v niektorých prípadoch aj úplne zničiť výmenník tepla. A to môže spôsobiť nielen výpadok výroby či poskytovania služieb, ale viesť aj k úplnej odstávke, čo môže spôsobiť vážne straty.

 

CE service centre brno

Kontakt

Servisné centrum Alfa Laval v Brne

CTZone Brno, Dornych 487 / 47c

617 00 Brno

Česká republika

Telefon: +420 775 863 029

E-mail: vojtech.mrkvica@alfalaval.com

Vyžiadať servis 

Riziká spojené s nekvalifikovaným servisom

  • Pri chemickom čistení je nevyhnutné poznať správnu koncentráciu a teplotu.
  • Pri absencii vhodných skúseností a profesionálnych nástrojov existuje riziko, že menšie nálezy sa budú ignorovať.
  • Ak sa pôvodné tesnenie a lepidlo neodstráni kompletne, môže to viesť k strate tesniacej schopnosti.
  • Nesprávne zvolené tesnenia môžu spôsobiť úniky a v neposlednom rade úplne zničiť dosky výmenníka tepla.
  • Výber správneho lepidla je kľúčom k správnej funkcii tesnenia.

Potrebujete pomoc alebo máte otázky týkajúce sa servisu?

Náš lokálny tím servisných expertov je pripravený pomôcť vám, ako aj zodpovedať akékoľvek otázky týkajúce sa prevádzky a údržby vášho zariadenia.

Service staff 640x360

Pozrite si naše videá o servise a údržbe

Naše videá vám poskytnú teoretické základy a praktické tipy týkajúce sa servisu nášho zariadenia. Kliknutím na nižšie uvedený odkaz otvoríte zoznam videoklipov.

CE service video list image