Search within pages and documents

Are you looking for Spare Parts information?

Vyžádat si kontaktní údaje od společnosti Alfa Laval

Vyberte svou zemi.

Výroba potravín

Výrobcovia potravín, výrobkov zo sóje, olejov a mäsa sa v rastúcej miere spoliehajú na výrobné technológie Alfa Laval, ktoré im pomáhajú držať krok s konkurenciou. Naše komponenty, moduly a kompletné výrobné linky pre potravinárstvo umožňujú dodávať na trh akékoľvek potraviny za konkurencieschopné ceny pri zachovaní maximálnej nezávadnosti a požadovaných nárokov na chuť.

  • Související aplikace
  • Související výrobky
  • Related services

Inovatívne riešenia a dokonalá znalosť potravinárskeho priemyslu

Skvelá chuť, dlhá trvanlivosť a sterilita potravín idú ruka v ruke s riadením dĺžky výroby a teplôt spracovania, ale aj so starostlivo vybranými a správnymi surovinami a materiálmi.

Základom úspechu je pochopiť, ako maximálne zužitkovať každú prísadu a surovinu - od suchého prášku po lepkavý cukor, viskózne tekutiny, prísady citlivé na šmykové namáhanie alebo na teplo, ako sú látky zvýrazňujúce chuť, vôňu a esencie. Presnú manipuláciou s prísadami a presným dávkovaním a zmiešaním sa minimalizujú straty vzniknuté úniky a odpad, a teda aj výrobné náklady.

Riešenie od spoločnosti Alfa Laval zaisťujú hygienické podmienky pri výrobe a účinné čistenie zariadení a výrobných liniek metódou CIP (cleaning-in-place). Pritom spĺňajú najprísnejšie právne záväzné hygienické normy upravujúce podmienky výroby.

Medzi ďalšie nemenej dôležité prínosy patria:

  • Zvýšenie produktivity a spoľahlivú prevádzku vďaka vysokej spoľahlivosti a maximálnej prevádzkyschopnosti.
  • Lepšie zužitkovanie surovín, menej odpadu zo spracovávaných prísad a výrobkov.
  • Zníženie spotreby prevádzkových médií a energie, ako sú voda a elektrina a recyklácie použitých tokov. Napríklad s našimi membránovými filtrami nemusia preteky vypustiť ani liter odpadovej vody; výberom správneho čerpadla Alfa Laval podľa výrobných parametrov je možné znížiť spotrebu elektrickej energie až o 50%.

Aktuálne informácie o dôležitých otázkach udržateľnosti a príležitostiach vo vašom odvetví a vašej výrobe.

Ďalšie informácie

Vyžádat si informace

Vyžádat si cenovou nabídku pro Výroba potravín