Výroba palmového oleja

Výroba palmového oleja ku komerčnému použitie zahŕňa takmer vždy fyzikálne rafináciu (modifikácia kyselín, bielenie a odkyslenie). Približne 95% palmového oleja sa upraví frakcionáciou - metódou kryštalizácie sa východiskové suroviny rozdelí na tekutú a pevnú časť. Kryštály sa potom membránovou filtráciou oddelí od tekutej časti. Alfa Laval ponúka rad rôznych výrobkov, ktoré často používajú výrobcovia surového palmového oleja (CPO) na odstránenie pevných častíc z oleja.

 palm oil processing

Ďalšie veľmi žiadanou priekopníckou technológiou Alfa Laval je systém kontinuálne dezodorizace SoftColumn, ktorý sa používa na odstránenie nečistôt vo finálnych fázach výroby.

Osvedčené zariadenia

Riešenie Alfa Laval sa osvedčila v rade systémov výroby palmového oleja s produkciou až 3 000 ton denne. Medzi hlavné prednosti, ktoré oceníte, patrí konzistentné prevádzkyschopnosť a prvotriedne výrobné výsledky.

Sme vám vždy nablízku, aby sme vám poskytli know-how a asistenciu - napríklad z našej pobočky v Kuala Lumpur v Malajzii blízkosti hlavných svetových oblastí pestovania paliem na výrobu oleja.