Mäso a hydina

Mäso a hydina sa spracovávajú pomocou našich komponentov a modulov na celom svete. Umožňujú efektívnu výrobu vedľajších výrobkov, ktoré generujú dodatočné príjmy, ako sú krv, kosti, pena získaná metódou DAF (flotácia rozpusteným vzduchom), jedlé tuky, želatína, krmivo pre zvieratá, biopalivá a ďalšie výrobky.

Meat and poultry processing

Systémy, moduly alebo komponenty

Alfa Laval vám môže poskytnúť práve to, čo potrebujete. Od inštalácie kompletné výrobné linky až po hotové moduly alebo špeciálne komponenty pre špecifické potreby. Pomôžeme vám vylepšiť kľúčové výrobné procesy pri spracovaní kostí, využitie odpadového tuku z vedľajších produktov, krvi a krvnej plazmy, tukov a olejov, želatíny, poradíme pri mechanickom odkostění mäsa a získavanie jedlých bielkovinových komponentov.
Rovnako môžete využiť naše jedinečné know-how vychádzajúce z praxe, ktoré vás podporí pri rozšírení, vylepšení a optimalizáciu vášho existujúceho prevádzky na spracovanie mäsa alebo hydiny.

Nové príležitosti

Pri procesoch spracovanie mäsa a hydiny zvyčajne zostávajú najrôznejšie vedľajšie produkty a "zvyšky". Mnohé z nich sú ďalej spracované, ako mäso, krv a kostná múčka. Používajú sa ako komoditné výrobky alebo ako súčasť krmív pre zvieratá.

V celom svete začína silnieť presvedčenie, že táto oblasť skrýva veľký komerčný potenciál. Tieto produkty, skôr považované za bezcenný odpad, sa totiž môžu stať bohatým zdrojom cenných jedlých proteínov so širokým spektrom najrôznejšieho využitie. Alfa Laval je priekopníkom v tomto rýchlo rastúcom odvetví.