Krmivá pre domáce zvieratá

Domáce zvieratá hrajú v modernom živote stále dôležitejšiu úlohu, preto rastie aj dopyt po kvalitnom krmive. Výrobcovia sa preto viac zameriavajú na chladené čerstvé mäso a suché krmivá s vyšším obsahom čerstvého mäsa.

Pet food processing 640x360

Čerstvé mäso na výrobu krmiva pre domáce zvieratá

Na chladenie mäkkých vedľajších produktov z porážky alebo zo spracovania rýb je ideálny valcový výmenník tepla sa stíraným povrchom Alfa Laval Contherm, ktorý je určený pre chladenie viskóznych, lepivých a hutných produktov. V chladiacich systémoch Contherm sa výrobky chladí bez kontaktu so vzduchom. Prevedenie je dokonale premyslené - jednotky Contherm vyžadujú len malú podlahovú plochu, majú nízke nároky na obsluhu a nepotrebujú takmer žiadnu údržbu. Jednotka sa tiež ľahko čistí aj pri spracovaní náročných produktov.

Čerstvé mäsové koncentráty

Systémy na spracovanie masových koncentrátov Alfa Laval, ktoré vychádzajú z uznávaných systémov na spracovanie jedlých rybích a mäsových výrobkov, dokážu znížiť obsah vlhkosti normálne o 50%.

So základnými technológiami Alfa Laval si zachováte plnú kontrolu nad množstvom tuku a vlhkosti všetkých čerstvých výrobkov z mäsa z porážky alebo spracovania rýb. Technológie na výrobu masových koncentrátov Alfa Laval sa používa na vyváženie obsahu tukov a k zníženiu vlhkosti, aby výrobcovia sušeného krmiva pre domáce zvieratá mohli vo svojich výrobkoch používať viac čerstvého mäsa. Konzistentné obsah vlhkosti a tukov bez ohľadu na meniace sa zloženie vstupných surovín ďalej umožňuje vytvorenie pestrejšie ponuky rôznych sušeného krmiva pre domáce zvieratá.

Systém je určený pre výrobcov krmív pre domáce zvieratá a je možné ho prispôsobiť pre spracovanie takmer akéhokoľvek typu čerstvého mäsa, ktoré sa používa v krmivách.

Systém výroby masových koncentrátov
Systém sa skladá z troch hlavných výrobných systémov
1. Mletie suroviny a emulzifikace (častice s max. Veľkosťou 3 mm) čerstvé alebo mrazené suroviny.
2. Systém Centriflow s trojfázovú technológiou dekantačnej odstredivky a čistením tukov pre vytvorenie masové sušiny, usadené vody a tuku.
3. Systém odparovanie AlfaVap k zahusteniu usadenej vody na vysoko funkčné masový koncentrát, ktorý môžete použiť samostatne ako spojivo alebo zvýrazňovač chuti vo fáze výroby guľôčok.

Pomocou osvedčenej technológie bežne používané pri spracovaní jedlých masových proteínov tak môžete vyrobiť masový koncentrát s asi polovičný vlhkosťou.

Použitím ďalších technológií môžete navyše rozšíriť výrobu, napr. O enzymatické štiepenie alebo ďalšie zahustenie pevných častí.