Ohrev bazénovej vody

Rozoberateľné doskové výmenníky tepla a systémy Alfa Laval predstavujú energeticky účinné a úsporné riešenie pre zachovanie takmer konštantnej teploty bazénovej vody po celý rok. U niektorých projektov je možné ohrev bazénovej vody začleniť do celkového riešenia od spoločnosti Alfa Laval.

Swimming pool heating 640x360

Cenovo dostupný ohrev bazénovej vody

Výmenník tepla umiestnený medzi systémom cirkulácie bazénovej vody a bežným systémom vykurovania budovy oddeľuje okruhy a dodáva teplo pre ohrev bazénovej vody. Termodynamické výhody a nízke náklady spojené s doskovými výmenníkmi tepla použitými na ohrev bazénovej vody sú dôvodom ich bežnejšieho použitia na tento účel oproti rúrkovým výmenníkom tepla. Spoločnosť Alfa Laval rovnako ponúka kompaktný systém AquaPool pre prihrievanie a udržiavanie teploty bazénovej vody.

Flexibilné použitie rôznych zdrojov energie

Na ohrev bazénovej vody sa môžu použiť rôzne zdroje, napríklad nadbytočné teplo zo systému vykurovania budovy. Veľký potenciál ako cenovo dostupného zdroja ohrevu má tiež obnoviteľné energie, napríklad solárna alebo geotermálna energia. Ohrev bazénovej vody sa môže začleniť aj do komplexného riešenia. Letovisko Cancún Palace v Mexiku používa systém klimatizácie a ohrevu bazénovej vody na báze výmenníkov tepla Alfa Laval. Teplá voda produkovaná v kondenzátoroch poskytuje teplú bazénovú vodu zadarmo.

Udávame smer vo vykurovaní a chladení

360 ° portfólio servisných služieb

 

Spoločnosť Alfa Laval ponúka kompletné portfólio servisných služieb pre zachovanie prvotriedne kondície vášho zariadenia.

Kontaktujte nás a zistite ako zvýšiť výkonnosť vašich zariadení.