Voľné chladenie vzduchom

Voľné chladenie na báze vzduchu využíva ako chladiace médium pre chladenú vodu vonkajší vzduch nízkej teploty. Oproti strojovému chladenia sa jedná o úsporné a ekologické riešenie. Zoznámte sa s rozsiahlymi výhodami voľného chladenia v konkrétnych aplikáciách a začleňte ho do uceleného technického riešenia.

Free cooling air 640x360

Správna kombinácia pre chladenie

Voľné chladenie môže uspokojiť požiadavky na chladenie v chladnejších mesiacoch roka, keď vonkajšia teplota klesne pod požadovanú prevádzkovú teplotu. V riešeniach na báze vzduchu vzduch prechádza na ceste do výmenníka tepla suchým chladičom, adiabatickým chladičom alebo chladiace veží. Spoločnosť Alfa Laval na základe svojich aplikačných skúseností určí optimálny pomer medzi voľným chladením a chladením chillerom pre celoročnú prevádzku. Energetický pomer medzi použítím chillera a voľného chladenia je 5 ku 1 oproti klasickému strojovému chladeniu.

Využitie všetkých výhod voľného chladenia

Spoločnosť Alfa Laval stavia zvyčajne svoje systémy voľného chladenia na báze vzduchu na kombináciu adiabatického alebo suchého chladiča a rozoberateľného doskového výmenníka tepla. Kľúčom k maximálnemu využitiu výhod voľného chladenia je účinná výmena tepla. Preto sa v aplikáciách voľného chladenia vzduchom na celom svete používajú výmenníky tepla Alfa Laval.

Udávame smer vo vykurovaní a chladení

360 ° portfólio servisných služieb

 

Spoločnosť Alfa Laval ponúka kompletné portfólio servisných služieb pre zachovanie prvotriedne kondície vášho zariadenia.

Kontaktujte nás a zistite ako zvýšiť výkonnosť vašich zariadení.