Ochrana chillera

Znečistenie je pre chiller nebezpečné, pretože kondenzátor je na znečistenie veľmi citlivý. Spoločnosť Alfa Laval chráni chiller začlenením účinného výmenníka tepla pre oddelenie systému od vlastného chillera. Zabudovaný výmenník je možné využiť aj ako výmenník voľne chladený, čo je riešenie šetrné k životnému prostrediu.

Chiller-protection 640x360

Znečistenie znižuje výkon

Znečistené prevádzkové kvapaliny zvyšujú riziko vyradenia chillera z prevádzky kvôli poškodeniu kondenzátora. Kondenzátor je citlivý na korózne poškodenie chloridmi, zanesenie nečistotami a na biologickéj aktivity vo vode, preto vyžaduje chiller cenovo dostupnú ochranu.

Úloha voľného chladenia pri ochrane chillera

Rozoberateľné výmenníky tepla Alfa Laval môžete použiť ako úspornú a vysoko účinnú ochranu kondenzátora v chilleri. Spoločne so suchým chladičom alebo iným zdrojom voľného chladenia, ako je rieka alebo jazero, vytvárajú naše doskové výmenníky tepla nepriamy systém ochrany chillera. Toto riešenie oproti priamemu systému s nepriamym pripojením zdroja chladenia k chilleru odstraňuje problémy súvisiace so znečistením a v dôsledku toho zvyšuje spoľahlivosť kondenzátora a znižuje náklady na údržbu.

Udávame smer vo vykurovaní a chladení

360 ° portfólio servisných služieb

 

Spoločnosť Alfa Laval ponúka kompletné portfólio servisných služieb pre zachovanie prvotriedne kondície vášho zariadenia.

Kontaktujte nás a zistite ako zvýšiť výkonnosť vašich zariadení.