Akumulácia chladu

Akumulácie chladu je kompaktná a úspornou alternatívou konvenčných chillerov. Rozoberateľné doskové výmenníky tepla zaručujú optimálny výkon v inovatívnych aplikáciách využitím akumulácie chladu v ľade na celom svete.

thermal storage 640x360

Zmraziť a nechať roztopiť: použitie technológie na báze ľadu

Akumulácia chladu sa dosahuje akumuláciou ľadu v jednom období a jeho rozmrazením pri požiadavke na jeho využitie v inom období. Akumulácia chladu do ľadu sa vykonáva väčšinou v noci kvôli nižšej cene elektriny. Okrem významných energetických úspor má riešenie s akumuláciou ľadu veľmi malé nároky na priestor - obvykle vyžaduje len zlomok priestoru, ktorý potrebujú konvenčné chladiace systémy.

Chladenie najvyššej budovy sveta

Spoločnosť Alfa Laval pomocou modernej technológie optimalizuje výmenníky tepla pre riešenie využívajúce akumuláciu chladu. Naše rozoberateľné doskové výmenníky tepla sa používajú v systémoch akumulácie chladu na celom svete, vrátane jedného z najmodernejších systémov, ktorý chladí najvyššiu budovu na svete, Burdž Chalífa v Dubaji.

Udávame smer vo vykurovaní a chladení

360 ° portfólio servisných služieb

 

Spoločnosť Alfa Laval ponúka kompletné portfólio servisných služieb pre zachovanie prvotriedne kondície vášho zariadenia.

Kontaktujte nás a zistite ako zvýšiť výkonnosť vašich zariadení.