Chladenie dátových centier

Milióny serverov v dátových centrách na celom svete produkujú pri prenose a spracovaní dát obrovské množstvo tepla. Oproti tradičnej technológii chladenia serverov dokáže spoločnosť Alfa Laval znížiť energetické náklady na chladenie využitím zdrojov voľného chladenia a použitím inovatívnych konceptov chladenia, ako je jednotka Low Speed Ventilation s najnižšou hodnotou PUE na trhu: 1,07 oproti trhovému priemeru 1,5.

data center cooling640x360

Integrované systémy chladenia

Spoločnosť Alfa Laval ponúka na chladenie serverov rozoberateľné doskové výmenníky tepla, suché chladiče, adiabatické chladiča a vodné filtre, ktoré sa používajú v systémoch voľného chladenia na báze vzduchu a vody, a špeciálne navrhnuté vzduchové chladiče Low Speed Ventilation. Z týchto výrobkov sa vytvorí optimalizovaný a integrovaný systém podľa konkrétnych požiadaviek na chladenie dátového centra.

Základné informácie o jednotke Low Speed Ventilation

Chladiče LSV inštalované mimo serverovne sú v lete typicky spojené s chillerom, v chladnejších mesiacoch zase so zariadením pre voľné chladenie. Znížením rýchlosti vzduchu a optimálnym prúdením vzduchu sa minimalizujú tlakové rozdiely v nevyužitom priestore, čím sa eliminovali problémy, ako sú "miesta so zvýšenou teplotou". Absenciou jednotiek CRAC sa údržba obmedzila len na serverovňu. Pretože má jednotka Low Speed Ventilation oproti konkurenčným riešeniam najnižšiu hodnotu UPV - 1,07 oproti priemernej hodnote 1,5 pre globálne dátové centrá - znížia sa energetické náklady na chladenie až o 30% v závislosti na veľkosti, type a umiestnení dátového centra.

Low speed ventilation for data center cooling - Watch the video!

Discover Alfa Laval Abatigo

Find out more about Alfa Lavals closed-chamber adiabatic cooler optimized for different applications to deliver long-term savings in water, energy, chemicals and maintenance time.

360 ° portfólio servisných služieb

 

Spoločnosť Alfa Laval ponúka kompletné portfólio servisných služieb pre zachovanie prvotriedne kondície vášho zariadenia.

Kontaktujte nás a zistite ako zvýšiť výkonnosť vašich zariadení.

 

Take the complication out of cooling

Data center cooling equipment and service from Alfa Laval offers advanced solutions that save time, money and make life easier for you.

Find out more 

Redefining adiabatic cooling

Alfa Laval Abatigo pushes the boundaries of innovation to bring in the future’s alternative in cooling with adiabatic technology.

Find out more