Obnoviteľné zdroje

Ohromujúcich 49% svetovej spotreby energie sa spotrebuje na vytvorenie príjemného vnútorného prostredia - ide o vykurovanie, chladenie a prípravu teplej vody. Úsporné riešenia pre vykurovanie Alfa Laval môžu využívať obnoviteľné zdroje a znížiť tak spotrebu energie a závislosť na fosílnych palivách.

renewable energies 640x360

Energetické zdroje budúcnosti

Moderné systémy centrálneho a lokálneho zásobovania teplom ponúkajú flexibilné možnosti použitia energetických zdrojov. Prepnutie z jedného zdroja energie na iný možno vykonať bez zmeny nastavenia alebo výmeny zariadenia v domoch a bytoch pripojených k sieti. Tieto systémy sú tiež pripravené pre použitie nových zdrojov energie, ktoré sa môžu objaviť v budúcnosti.

Odpad ako zdroj vykurovania

Riešenia Alfa Laval sú kľúčovou súčasťou systémov vykurovania, ktoré môžu na zásobovanie teplom využívať alternatívne energie. Sieť centrálneho alebo lokálneho zásobovania teplom je možné prepojiť s lokálnymi zdrojmi recyklovanej energie, ako sú nadbytočné priemyselné teplo, spaľovanie odpadu alebo biomasy. Medzi potenciálne zdroje energie patria aj obnoviteľné zdroje energie, ako sú geotermálna alebo solárna energia.

Udávame smer vo vykurovaní a chladení

360 ° portfólio servisných služieb

 

Spoločnosť Alfa Laval ponúka kompletné portfólio servisných služieb pre zachovanie prvotriedne kondície vášho zariadenia.

Kontaktujte nás a zistite ako zvýšiť výkonnosť vašich zariadení.