Voľné chladenie vzduchom

Voľné chladenie na báze vzduchu využíva vonkajší vzduch nízkej teploty ako chladiace médium pre chladenú vodu. Oproti strojovému chladeniu sa jedná o úsporné a ekologické riešenie. Zoznámte sa s rozsiahlymi výhodami voľného chladenia v konkrétnych aplikáciách a začleňte ho do svojho uceleného technického riešenia.

Free cooling air 640x360

Správna kombinácia pre chladenie

Voľné chladenie môže uspokojiť požiadavky na chladenie v chladnejších mesiacoch roka, keď vonkajšia teplota klesne pod požadovanú prevádzkovú teplotu. V riešeniach na báze vzduch - vzduch prechádza na ceste do výmenníka tepla suchým chladičom, adiabatickým chladičom alebo chladiacich veží. Spoločnosť Alfa Laval na základe svojich aplikačných skúseností určí optimálny pomer medzi voľným chladením a chladením chillerom pre celoročnú prevádzku. Energetický pomer medzi použítím chillera a voľného chladenia je 5 ku 1 oproti klasickému strojovému chladenia.

Využitie všetkých výhod voľného chladenia

Spoločnosť Alfa Laval zvyčajne stavia svoje systémy voľného chladenia na báze vzduchu na kombinácii adiabatického alebo suchého chladiča a rozoberateľného doskového výmenníka tepla. Kľúčom k maximálnemu využitiu výhod voľného chladenia je účinná výmena tepla. Preto sa v aplikáciách voľného chladenia vzduchom na celom svete používajú výmenníky tepla Alfa Laval.

Udávame smer vo vykurovaní a chladení

360 ° portfólio servisných služieb

 

Spoločnosť Alfa Laval ponúka kompletné portfólio servisných služieb pre zachovanie prvotriedne kondície vášho zariadenia.

Kontaktujte nás a zistite ako zvýšiť výkonnosť vašich zariadení.