Voľné chladenie vodou

Voľné chladenie využitím vody z riek, jazier alebo oceánov, môže byť riešením pre úsporné a ekologické klimatizovanie vzduchu a prevádzkové chladenie. Zoznámte sa s rozsiahlymi výhodami voľného chladenia v konkrétnych aplikáciách a začleňte ho do uceleného technického riešenia.

Free cooling liquid 640x360

Cenovo dostupné chladenie

Na jar a na jeseň sa využíva kombinácia chladu z voľného chladenia a z chillera. V letných mesiacoch sa na chladenie používa iba chiller, zdroj voľného chladenie slúži na chladenie kondenzátora. Medzi vhodné zdroje voľného chladenia patria zásoby ľadu a snehu alebo voda z riek, jazier, oceánov alebo podzemných zdrojov.

Voľné chladenie - menej chladív a nižšie náklady

Pri použití voľného chladenia ako zdroja chladu je možné obmedziť použitie chladív škodlivých pre životné prostredie. Voľné chladenie je tiež priaznivé z hľadiska energetických nákladov; pomer medzi prevádzkou chillera a využitím voľného chladenia je 5: 1. Zníženie spotreby elektrickej energie má priaznivý dopad aj na životné prostredie, nakoľko výroba elektrickej energie so sebou často prináša znečistenia.

Udávame smer vo vykurovaní a chladení

360 ° portfólio servisných služieb

 

Spoločnosť Alfa Laval ponúka kompletné portfólio servisných služieb pre zachovanie prvotriedne kondície vášho zariadenia.

Kontaktujte nás a zistite ako zvýšiť výkonnosť vašich zariadení.