Čistenie chladiacej kvapaliny

Menej prestojov, vyššiu účinnosť, nižšie prevádzkové náklady a viac času na prácu. To je len niekoľko presvedčivých dôvodov, prečo začať používať jednotku na čistenie chladiacej kvapaliny. Ak miesto filtrov / zberačov alebo podobného systému zvolíte vysokorýchlostnú separáciu, bude vaša výroba plynulá s nižšími nákladmi a minimálnym dopadom na životné prostredie.

coolant cleaning 640x360

Chladiace a pracie kvapaliny

Predstavte si, že by ste mohli pracie a chladiacie kvapaliny používať dlhé roky. S čistiacou jednotkou Alfa Laval predĺžite životnosť pracích a chladiacich kvapalín 6krát až 10krát (v niektorých prípadoch, pri dopĺňaní, dokonca navždy). To znamená nižšiu spotrebu koncentrátu / čistiacich prostriedkov a zníženie nákladov na likvidáciu.

Ak sa pohybujete vo výrobnom sektore alebo vytvárate individuálne riešené systémy filtrácie alebo odmastenia chladiacich kvapalín a zvolíte namiesto tradičných metód, ako sú filtre, vysokorýchlostnú separáciu, dosiahnete vy a vaši zákazníci významné úspory. Pre menšie alebo lokálne nádrže ponúka spoločnosť Alfa Laval prenosnú čistiacu jednotku. Ak používate centrálny systém, odporúčame trvalé riešenie. V každom prípade s vami budeme úzko spolupracovať, aby sme vám ponúkli to najlepšie riešenie pre váš systém.

Pracie kvapaliny

Čisté pracie kvapaliny šetria čas a peniaze. Kontinuálne čistenie vysokorýchlostnou odstredivou separáciou predĺži životnosť pracích kvapalín až šesťkrát a dramaticky tak zníži náklady na výmenu kvapalín. Výrazne sa znížia aj náklady na likvidáciu kontaminovaných kvapalín a filtrov.

Čisté oleje a prevádzkové kvapaliny bez nečistôt pomáhajú zvýšiť kvalitu výrobkov. Zaručujú dlhšiu životnosť, znižujú odpad a opravy a skracujú nasledujúce činnosti na minimum.
Na čistenie pracích kvapalín odporúča spoločnosť Alfa Laval výrobky AlfaPure. AlfaPure je označenie pre kompletný rad separačných modulov pre čistenie mnohých druhov prevádzkových kvapalín na báze vody, ktoré sa používajú v kovospracujúcom priemysle, ako sú prací lúh, odmasťovacie kúpele, atď.

Chladiace kvapaliny

Použitím výrobkov na čistenie chladiacich kvapalín Alfa Laval môžete zamedziť mnohým problémom. Výmena znečistených chladiacich kvapalín tradičným spôsobom je špinavá a časovo náročná práca. Pri použití vysokorýchlostného separátora sa proces čistenia výrazne zjednoduší. Je to tiež riešenie, ktoré spĺňa prísne požiadavky environmentálnej legislatívy a prispieva k zníženiu nákladov v súvislosti s opotrebovaním drahých nástrojov a zariadení.

Investíciám do vysokorýchlostnej separácie automaticky získate ziskové riešenia, ktoré predĺžia životnosť vašich chladiacich kvapalín až o 10 rokov. Medzi ďalšie prínosy patria nižšie obstarávacie náklady a náklady na likvidáciu, menej nepodarkov, menej ručného čistenie nádrží a viac času na výrobu.

Podľa požiadaviek na čistenie chladiacich kvapalín ponúka spoločnosť Alfa Laval fixné alebo mobilné riešenia pre individuálne nádrže s jednotkami Alfie 200 alebo Alfie 500. Pre väčšie alebo centrálne systémy je správnou voľbou jednotka AlfaPure. Ide o mobilný modul pre kompletnú separáciu s väčšou kapacitou.

Inštalácia je vždy jednoduchá a nevyžaduje žiadne úpravy vášho existujúceho systému. Pretože sa odstredivý separátor inštaluje do obtokového vedenia, môže čistenie prebiehať ako počas výroby, tak počas prestávky vo výrobe.

360 ° portfólio servisných služieb

 

Spoločnosť Alfa Laval ponúka kompletné portfólio servisných služieb pre zachovanie prvotriedne kondície vášho zariadenia.

Kontaktujte nás a zistite ako zvýšiť výkonnosť vašich zariadení.