Chladenie ultračistej vody

Ultračistá voda je potrebné na zabezpečenie čistoty v kľúčových fázach výroby. Dosky a tesnenie doskových výmenníkov tepla Alfa Laval môžu byť vyrobené z rozmanitých materiálov, ktoré umožňujú splniť všetky konkrétne požiadavky a potreby.

ultrapure water 640x360

Čistenie ultračistej vody (UPW) a vody pre chladenie výroby (PCW) sú nevyhnutným predpokladom pre reguláciu teploty vo všetkých fázach výroby. Všeobecná výroba v polovodičovom priemysle vyžaduje veľké množstvo vody, ktorá musí mať správnu teplotu. Široká ponuka rozoberateľných a zváraných doskových výmenníkov tepla, ako sú AlfaDisc, AlfaRex a Compabloc, je zárukou splnenia všetkých konkrétnych požiadaviek našich zákazníkov.

V jednotlivých fázach výroby počítačových mikročipov sa používa v rozsiahlej miere ultračistá voda (UPW). Je potrebné zabezpečiť čistotu v kľúčových fázach výroby, v ktorých sa nesmie používať bežná chladiaca voda. Čistotu ultračistej vody možno spoľahlivo zachovať pri použití celosvařovaných doskových výmenníkov tepla s titánovými doskami Alfa Laval.