Transformácie elektrickej energie

Alfa Laval je svetovou jednotkou vo vývoji a dodávkach výmenníkov tepla pre chladenie technologických medii vzduchom alebo chladiacou kvapalinou. Špičkové výrobky nájdu svoje uplatnenie pri chladení transformátorov, usmerňovačov prúdu, generátorov či frekvenčných meničov elektropohonov. Kompaktná konštrukcia výmenníkov kombinujúci malú zastavanú plochu a vysoký výkon poskytuje užívateľom radu finančných aj prevádzkových výhod. Medzi našich zákazníkov patria popredné svetovej aj lokálnej spoločno

power-conversion 640x360

Chladenie transformátorov

Udržanie nízke teploty transformátorového oleja umožňuje zvýšiť záťaž transformátora v trvalej prevádzke aj pri odberových špičkách. Ucelený rad výrobkov Alfa Laval pre chladenie transformátorového oleja zahŕňa mimo iné moderné vzduchové výmenníky tepla (OFAF) a "double-múr" doskové výmenníky tepla (OFWF). Naše riešenia sú konštruované pre dosiahnutie maximálneho výkonu s minimálnymi priestorovými nárokmi. Ponuku výmenníkov tepla môžeme doplniť o bezúdržbová čerpadlá transformátorového oleja s vysokou účinnosťou.

Ponuka zariadenie pre chladenie transformátorových olejov:

Vzduchové chladiče oleja - AlfaBlue

Rozoberateľné doskové chladiče oleja - "Double wall"

AlfaBlue sú ľahké kompaktné vzduchové chladiče oleja navrhnuté na použitie v náročných podmienkach. Alfa Laval "Double-múr" - dvojstenné doskové chladiče oleja poskytujú maximálnu ochranu proti styku oleja s chladiacou kvapalinou.

Popis pod obrazek: Chladenie transformátorového oleja vzduchom (vľavo) prostredníctvom chladiacej kvapaliny, napr. vody (vpravo)

Chladenie usmerňovačov prúdu

Alfa Laval ponúka širokú škálu riešení pre kvapalinou chladené usmerňovače prúdu zahŕňajúce vzduchové chladiče, rozoberateľné celonerezové tavné spájané doskové výmenníky tepla. 100% kompaktné celonerezové doskové výmenníky tepla AlfaNova SÚ jedinečným riešením pre aplikácie, kde chladené Médium nesmie prísť do styku s medi.

Ponuka zariadenie pre chladenie usmerňovačov prúdu:

Vzduchové chladiče AlfaBlue si AlfaBlue Power

Rozoberateľné doskové výmenníky tepla

AlfaNova - 100% celonerezové kompaktné doskové výmenníky tepla 

 

Popis pod obrazek: Chladenie usmerňovača prúdu vzduchovým chladičom (vľavo) prostredníctvom chladiacej kvapaliny, napr. vody (vpravo)

Chladenie frekvenčných meničov (AC pohony)

V Oblasti chladenia pohonov má spoločnosť Alfa Laval rozsiahle skúsenosti z know-how. Integrácia doskových výmenníkov tepla Alfa Laval do moderných frekvenčných meničov umožňuje zachovať kompaktné rozmery a vysoký výkon týchto zariadenie.
Celonerezové výmenníky rady AlfaNova SÚ ideálnym riešením pre ZARIADENIE pracujúcimi s ultra čistú Vodou v obmedzených priestorových podmienkach.

Ponuka zariadenie pre chladenie frekvenčných meničov:
Rozoberateľné doskové výmenníky tepla
AlfaNova - 100% celonerezové kompaktné doskové výmenníky tepla
Medi spájkované doskové výmenníky tepla

 

Popis pod obrazek: Chladenie frekvenčných meničov