Čistenie paliva

Prvotriedny výkon nie je to jediné, čo očakávate od vysokorýchlostných odstredivých separátorov Alfa Laval. Dnes ponúkame široký rad separátorov od štandardných jednotiek cez moduly vyrobené v prevedení na kľúč až po zmluvné riešenia. Pripravíme riešenie separácie presne podľa vašich požiadaviek.

Fuel cleaning 640x360

Flexibilná ponuka systémov čistenia paliva

Vysokorýchlostné odstredivé separátory Alfa Laval typu S a P Flex sú výsledkom sústavného technického vývoja a inovatívnych konštrukčných riešení. Systémy separácie kombinujú samočistiace odstredivé separátory s vysokou účinnosťou, minimálnou produkciou výstupného kalu a nízkymi prevádzkovými nákladmi so skutočne flexibilným rozsahom dodávky - predstavujú tak prvotriedne riešenie s mnohými prednosťami.

Pre ťažké vykurovacie oleje s premenlivou hustotou

Separátory typu S s technológiou Alcap sú mimoriadne vhodné na čistenie ťažkých vykurovacích olejov a ďalších zvyškových olejov s vysokou a premenlivou hustotou. Na základe merania obsahu vody na výstupe separátora automaticky upravia pomer oleja a vody v bubne separátora.

Pre presne definované homogénne oleje

Separátory typu P sú určené na úpravu homogénnych olejov s konzistentnými a nízkymi hustotami, ako je motorová nafta v lodiarskom priemysle. Separátory typu P používajú technológiu purifikátorov s mierou separácie určenou gravitačným krúžkom. Automaticky tak nemusia prispôsobovať svoju činnosť zmenám v hustote.