Alfa Laval - Spoločnosť Alfa Laval vydáva bielu knihu o udržateľných chladivách

2021-11-11 ProductNews

Spoločnosť Alfa Laval vydáva bielu knihu o udržateľných chladivách

V technológiách vykurovania a chladenia dochádza k rozsiahlym zmenám, pretože tlak na ochranu životného prostredia a regulačné normy vedú k prechodu od tradičných HFC chladív k alternatívam s nižším potenciálom globálneho otepľovania (GWP). Spoločnosť Alfa Laval, popredný inovátor v oblasti technológií prenosu tepla, už roky spolupracuje so zákazníkmi na vývoji riešení prispôsobených jedinečným potrebám syntetických a prírodných chladív s nízkym GWP. Všetky tieto poznatky boli teraz sprístupnené v novo prepracovanej bielej knihe, ktorú si odborníci z odvetvia môžu stiahnuť zadarmo.

Najnovšia biela kniha spoločnosti Alfa Laval nesie názov Navigácia na meniacom sa trhu s chladivami a sľubuje, že čitateľom ponúkne "sprievodcu výberom a prispôsobením chladív pre rôzne aplikácie vykurovania a chladenia". Dokument vypracovala spoločnosť pre zákazníkov, ktorí hľadajú viac informácií o výbere z rastúceho sortimentu nových chladív všeobecne, a najmä prírodných chladív.

Zmena na dnešnom trhu s chladivami je oveľa komplikovanejšia v porovnaní s tým, čo sme videli v minulosti, hovorí Matteo Munari, vedúci oddelenia vývoja aplikácií a produktov pre spájkované doskové výmenníky tepla v spoločnosti Alfa Laval a jeden z autorov novej bielej knihy. "Nebude to prechod jedna k jednej. Vo väčšine prípadov bude výber "správnej" náhrady chladiva závisieť najmä od danej aplikácie a miesta prevádzky."

V dôsledku toho sa nám pravidelne ozývajú zákazníci s otázkami, čo pre nich nová legislatíva znamená," dodáva Tommy Ångbäck, obchodný riaditeľ divízie Energy spoločnosti Alfa Laval a ďalší z autorov bielej knihy. "V tejto bielej knihe sme zhromaždili všetko, čo sme sa naučili za desaťročia vývoja výmenníkov tepla pre tieto rôzne chladivá. Našou nádejou bolo ešte viac uľahčiť zákazníkom podporu a dať im všetky tieto informácie priamo na dosah ruky."

Detailnejší pohľad na chladivá s nízkym GWP

Nová biela kniha ponúka úvod do tejto témy a poskytuje dôkladný prehľad regulačnej situácie v rôznych častiach sveta v súčasnosti. Ďalej sa v nej skúmajú rôzne možnosti chladív, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii, najnovšie trendy na trhu a na záver sa venuje rôznym typom nových inovácií v oblasti prenosu tepla, ktoré sa objavili pre potreby chladív s nízkym GWP.

Naším cieľom bolo uistiť sa, že čitateľ rozumie tomu, čo sa vyžaduje na jeho trhu, a kľúčovým rozdielom medzi syntetickými možnosťami, ako aj prírodnými chladivami, ako sú propán, amoniak a CO2," hovorí Munari. "Každá možnosť chladiva ponúka iné výhody a potenciálne nevýhody. Dúfame, že čitatelia tejto bielej knihy budú odchádzať s oveľa lepším pochopením toho, ktoré riešenia ponúkajú najlepšiu voľbu pre ich konkrétne potreby a aké typy technológie výmenníka tepla budú potrebné na zvládnutie výziev týchto konkrétnych chladív."

Poskytovanie najnovších informácií zákazníkom

Ako poznamenáva Ångbäck, skoršie vydanie bielej knihy bolo pôvodne uverejnené v roku 2018. "Odvtedy sa toho na trhu veľa udialo," hovorí. "Preto sme cítili, že nastal správny čas na aktualizáciu bielej knihy, aby naši zákazníci mali prístup k najnovším informáciám. Očakávame tiež, že v budúcnosti dôjde k ďalším aktualizáciám dokumentu, napríklad v súvislosti s očakávanými revíziami dôležitého nariadenia Európskej únie o HFC chladivách v roku 2022."

Revidované vydanie publikácie Navigácia na meniacom sa trhu s chladivami bolo uverejnené v súvislosti s opätovným spustením centra pre vykurovanie a chladenie spoločnosti Alfa Laval, online znalostnej databázy s nástrojmi a zdrojmi pre odborníkov v oblasti HVAC a chladenia. Je k dispozícii na bezplatné stiahnutie bez nutnosti registrácie.

Ak si chcete stiahnuť bielu knihu a dozvedieť sa viac o prístupe spoločnosti Alfa Laval k syntetickým a prírodným chladivám s nízkym GWP, navštívte stránku www.alfalaval.com/heating-and-cooling-hub.

 

Natural refrigerants white paper

heating_cooling-hub-vignette-2021.jpg

Hľadáte ďalšie nástroje a odborné znalosti?

Chcete získať viac poznatkov, ktoré spoločnosť Alfa Laval získala počas viac ako 8 desaťročí skúseností v oblasti tepelných prenosov? Potrebuje vaša firma prístup k súborom BIM, 3D výkresom alebo iným poradenským nástrojom? Prejdite na naše centrum Alfa Laval Heating & Cooling Hub, kde nájdete najnovšie zdroje pre vaše odvetvie.

Navštívte centrum vykurovania a chladenia

Súvisiace informácie: