2021-05-12 ProductNews

Kompaktné a efektívne riešenie pre mikro CHP

Spoločnosť Indop d.o.o. bola založená v roku 2007 ako pobočka veľkého balkánskeho výrobcu spotrebičov Gorenje. Spoločnosť, ktorá pôvodne vyrábala celý rad zariadení, sa rýchlo zamerala na vývoj, výrobu a údržbu pokročilých energetických systémov, najmä vysokoefektívnej kombinovanej technológie tepla a energie (CHP). Od roku 2010 sa stala jedným z popredných slovinských kogeneračných výrobcov. Spoločnosť Indop vyrába celý rad kogeneračných systémov, no venuje sa najmä vývoju mikrokogeneračných jednotiek.

 

Spoločnosť dnes ponúka štyri rôzne veľkosti systémov mikro CHP s menovitým výkonom 6, 9, 15 a 20 kW a menovitým tepelným výkonom 13, 20, 34 a 42 kW. Produkty spoločnosti Indop získali najvyššie hodnotenie energetickej triedy v EÚ a boli špeciálne navrhnuté tak, aby zákazníkom prinášali značné úspory.

Spoločnosť Indop však pri výbere výmenníka tepla pre svoje jednotky mikro CHP spočiatku čelila mnohým výzvam. Najskôr, aby sa zabezpečilo, že systémy môžu ponúknuť flexibilný a kompaktný dizajn, bolo rovnako dôležité, aby všetky komponenty v jednotkách mali čo najmenšie rozmery. Spoločnosť navyše potrebovala taký výmenník tepla, ktorý by dokázal poskytnúť mimoriadnu energetickú účinnosť aj jednoduchosť inštalácie. Nakoniec bola pre spoločnosť Indop zásadná bezpečnosť a schopnosť znižovať celkové náklady na ich systémy.

Jeden dizajn – niekoľko výhod

Našťastie spoločnosť Indop dokázala nájsť ideálne riešenie všetkých svojich požiadaviek v doskových chladičoch spalín a plynov GTL (skratka pre gas-to-liquid) spoločnosti Alfa Laval. Meďou spájkovaná konštrukcia je plne kompatibilná s motormi na zemný plyn, ktoré spoločnosť Indop používa v svojich systémoch mikro CHP, a jedinečná technológia Alfa Laval typu plyn-kvapalina umožnila spoločnosti dosiahnuť tepelnú účinnosť vyššiu ako 85 % s veľmi nízkou tlakovou stratou.

Extrémne kompaktný dizajn doskového výmenníka tepla Alfa Laval tiež spoločnosti Indop uľahčil inštaláciu. Spoločnosť dokázala ľahko integrovať výmenník tepla do svojich systémov bez zvýšených nárokov na priestorové rozmery. Táto technológia je mimoriadne bezpečná a spoľahlivá – doposiaľ nie sú známe žiadne prípady problémov s upchatím alebo koróziou.

 

Stiahnite si celý príbeh

gl product line folder image 640 360

Produktový rad doskových chladičov spalín a plynov GTL Alfa Laval je mimoriadne kompaktné, vysokoúčinné riešenie navrhnuté na splnenie jedinečných výziev spojených so súčasným používaním plynných a kvapalných médií. Nová revolučná konštrukcia zvláda veľmi vysoké teploty s veľmi nízkou tlakovou stratou.

 

Viac informácií o výmenníkoch tepla GTL

 

Súvisiace informácie: