Prenos tepla

Výmenníky tepla so stieraným povrchom

Prevádzkové riešenie

Ochrana životného prostredia

Riešenie pre čistenie spalín v lodiarskom priemysle

Riešenie pre chladiarenstvo

Riešenie pre spracovanie proteínov

Riešenie pre spracovanie rastlinných olejov

Riešenie pre záťažovú vodu

Search within pages and documents

Are you looking for Spare Parts information?

Vyžádat si kontaktní údaje od společnosti Alfa Laval

Vyberte svou zemi.

Z Moravy do Bahrajnu - cesta syra

Česká Mliekareň Olešnice, so svojimi vysokými hygienickými normami a početnými certifikátmi kvality, má ideálnu pozíciu, aby čo najviac vyťažila zo svojich exportných možností - ako dnes, tak aj zajtra.

DATUM 2017-08-25

Mestečko Olešnice leží uprostred lúk, polí a sadov na južnej Morave. Keď farmári z okolitých kopcov a údolí spojili v roku 1937 svoje sily, produkovala ich družstevná mliekareň približne 270 litrov mlieka denne. Teraz, viac ako po šesťdesiatich rokoch sa toto množstvo zvýšilo na 100 000 litrov za deň, a výrobný sortiment zahŕňa oveľa viac, než iba mlieko.

Jan Šlégr, technológ Mliekarne Olešnice, víta návštevníkov širokým úsmevom a pevným stiskom ruky. Má dobrý dôvod byť spokojný - jeho firma si na trhu vedie dobre a medzinárodné certifikáty potvrdzujú kvalitu produktov, za ktoré je zodpovedný. Produkty mliekarne teraz zahŕňajú maslo, tvaroh, mlieko a Akawi - zvláštny druh syra, vďaka ktorému je mliekareň medzinárodne uznávaná.

Certifikované mlieko

Nech je finálny produkt akýkoľvek, hygienické požiadavky sú vždy prísne. Systém HACCP (Analýza rizík a kritických kontrolných bodov) je od roku 1999 pre všetky slovenské mliekarne zo zákona povinný a nastavuje bezpečnostné normy pre výrobu potravín. Mliekareň tiež úspešne požiadala o IFS a BRC.

HACCP v podstate zabezpečuje, že potravinový výrobok je bezpečný pre vaše zdravie, kým IFS a BRC tiež zaručujú, že je chuťovo príjemný. Mliekareň Olešnice spĺňa všetky požiadavky EÚ veterinárnych a hygienických noriem.
Spoločnosti ako napr. Unilever a iní medzinárodní výrobcovia potravín uplatňujú voči svojim dodávateľom ďalšie kritériá. Opäť platí, že Mliekareň Olešnice spĺňa všetky z nich. Všetky vyššie uvedené certifikácie slúžia ako brána na nové trhy a tak prepájajú kvalitu produktu s vysokými hygienickými normami priamo s obchodným úspechom.

Srdce mliekarne

"Ak hovoríme o kvalite, nie je žiadna časť mliekarne pre kvalitu produktu dôležitejšia ako pastéry," vysvetľuje Jan Šlégr. "Ak by mali prestať fungovať, mohli by sme rovno zavrieť celú mliekáreň. Účinný ohrev je jedinou cestou zničenia nežiaducich baktérií v mlieku. "Vedenie mliekarne, ktorého prvoradým záujmom sú spoľahlivosť, zdravie a bezpečnosť, sa rozhodlo vymeniť staré pastéry za výmenník tepla FrontLine Alfa Laval s doskami Gemini. "Kvôli nášmu obmedzenému priestoru bol to takmer boj dostať výmenníky tepla na miesto. Ale od tej doby sme s nimi nemali jediný problém, "uvádza Šlégr.

Podľa Šlégra už nové pastéry prešli krátkou a neplánovanou záťažovou skúškou, ked tlak v potrubí na krátku dobu dosiahol 6 bar. "Ložiská v starej jednotke by sa už spálili," domnieva sa. Dva nové doskové výmenníky tepla sú navrhnuté tak, aby bežali 365 dní v roku, od 5 -tej ráno do 6-tej večer, pri rôznych teplotách pre každý koncový produkt: 98 ° C pre mlieko a 74 ° C pre syr. Ďalšie zariadenie, ktoré mliekarni Olešnice umožňuje udržiavať hladký výrobný proces, je doskový výmenník tepla od Alfa Laval pre kontinuálne predhrievanie smotany v podniku na výrobu masla.

Olešnice boli prvou mliekarňou v Čechách, ktorá toto riešenie použila. "Uľahčuje to reguláciu teplotných výkyvov u smotany, ktorá do procesu vstupuje. Teraz je tiez možné veľmi rýchlo vymeniť vstupný materiál," uvádza Šlégr.

Nemali sme s nimi jediný problém"

Slaný sýr pre Stredný východ

Typický Akawi syr obsahuje 8-9% soli, pri 45% sušine a 40% obsahom tuku v sušine. Rovnako aj Akawi syr z Olešníc, ktorý chutí vynikajúco. Zdá sa, že s týmto tvrdením súhlasia predovšetkým zákazníci zo Stredného východu, inak by nekupovali 80% celkovej produkcie Akawi z Olešníc. Z celkového množstva 100 000 litrov mlieka, ktoré sa denne spracuje, ide zhruba 45 000 litrov na výrobu Akawi. Spracované štvorce čerstvého bieleho syra o veľkosti 12 x 12 cm, z ktorých každý váži asi pol kila, musia byť ručne zabalené a stlačené - zákazníci zo Stredného východu chcú iba ručne vyrábané Akawi. Kvôli predĺženiu doby trvanlivosti je syr namočený do soľného roztoku približne na16 hodín pred zabalením do veľkých 25 kg plechoviek.

Neinformovaní návštevníci mliekarne môžu byť zaskočení informáciou, že Akawi, vydrží po soľnej úprave dlhšie ako rok, a to aj pri horúcej klíme Stredného východu. Neskôr, pred konzumáciou, možno použiť sladkú vodu na opláchnutie slanosti. Syr musí byť dostatočne pevný na to, aby umývanie bez problémov vydržal. Po opustení mliekarne putuje syr Akawi do nemeckého prístavu v Brémach alebo Hamburgu. Tu je preložený na veľké obchodné lode, ktoré syr distribuujú do krajín ako je Libanon, Kuvajt, Bahrajn a Saudská Arábia.

Vysoký hygienický štandard pri menšom počte zariadení

Jednou z najdôležitejších požiadaviek Mliekarne Olešnice je zabezpečiť vysokú úroveň hygieny pri minimalizácii rizika zmiešania pasterizovaného produktu s produktom nepasterizovaným v doskových výmenníkoch tepla. Keď mliekareň musela vymeniť staré doskové výmenníky tepla, mala dve možnosti. Tradičná metóda znižovania rizika využívala diferenčnž tlak medzi produktom a výhrevným médiom alebo medzi pasterizovaným a nepasterizovaným produktom. K tomu sú však potrebné ďalšie zariadenia, ako pomocné čerpadlo, ventily a systém monitorovania tlaku. Namiesto toho riešenia si mliekareň vybrala výmenníky tepla FrontLine s doskami Gemini od Alfa Laval. Tie zaručujú, že nedôjde ku kontaminácii / zmiešaniu, a to bez nutnosti ďalšieho zariadenia.

Ďalšou výhodou je, že nie je potrebné zaznamenávať dáta z čidiel tlaku mlieka pre neskoršie predloženie Štátnej veterinárnej správe. Tlak mlieka už viac nie je zásadným problémom. Aj keď vysoká kvalita produktu stále zostáva základom úspešného podnikania, konkurenčné prostredie vyžaduje tiež inovatívne marketingové stratégie. Marketingové oddelenie Mliekarne Olešnice predstavilo dva nové typy atraktívnych obalov mlieka a ďalšie novinky sa chystajú. Pred niekoľkými rokmi založila mliekareň samostatnú obchodná spoločnosť na podporu distribúcie svojich produktov. Zdá sa, že dnes Mliekareň Olešnice má všetky nevyhnutné predpoklady na to, aby túto príležitosť dobre využila.

 

Dosky Gemini od Alfa Laval majú dvojité steny, ktoré kombinujú dobrý prenos tepla so zvýšenou ochranou proti premiešaniu médií, a to ani pri prasknutí dosky.

Rad FrontLine od Alfa Laval
  • Umožňuje pracovať bez diferenčných tlakov medzi produktom a médiom.
  • Dosky Gemini od Alfa Laval sa skladajú z dvoch vzájomne tvarovaných plechov, ktoré minimalizujú vzduchovú medzeru medzi doskami.
  • Dosky Gemini od Alfa Laval je možné počas celej doby životnosti kontrolovať, a preto ich použitie zvyšuje bezpečnosť.
  • Použitie štandardného Clip-On tesnenia.