Prenos tepla

Výmenníky tepla so stieraným povrchom

Prevádzkové riešenie

Ochrana životného prostredia

Riešenie pre čistenie spalín v lodiarskom priemysle

Riešenie pre chladiarenstvo

Riešenie pre spracovanie proteínov

Riešenie pre spracovanie rastlinných olejov

Riešenie pre záťažovú vodu

Search within pages and documents

Are you looking for Spare Parts information?

Vyžádat si kontaktní údaje od společnosti Alfa Laval

Vyberte svou zemi.

Skúsenosti zvyšujú mliekarni hygienu, bezpečnosť, energetické úspory a prevádzkovú dobu

Hatsune Agro Product Ltd, jeden z najväčších mliekarenských podnikov v súkromnom sektore v Indii, hľadal moderné miešacie systémy k predĺženiu doby prevádzkyschopnosti a minimalizovanie požiadaviek na údržbu. Vďaka svojim moderným miešacím systémom a riadnemu zaškolenie zamestnancov mliekarne ohľadom údržby miešadiel, priniesla spoločnosť Alfa Laval tomuto mliekarenskému podniku predĺženie doby prevádzkyschopnosti, zvýšenie energetických úspor a väčšiu bezpečnosť a hygienu produktu.

DATUM 2017-08-25

Výsledky boli tak presvedčivé, že mliekarenský podnik nakúpil miešadla Alfa Laval aj pre ďalšie podniky s podobnými výsledkami. Keď nastal čas vybrať si partnera, ktorý bude jediný styčný bod pre dodávku zariadení pre nový prevádzku na výrobu tvarohu, obrátil sa mliekarenský podnik Hatsune na Alfa Laval.

V supermoderných mliekarenských podnikoch Hatsune, ktoré produkujú sušené mliečne prípravky, sušené odstredené mlieko, ghí s certifikátom AGMARK, maslo, tuk na varenie, mlieko, tvaroh, paneer a cmar, sú normy vysoké. Pri spracovávaní dvoch miliónov litrov mlieka za deň na domáce mliečne výrobky a tiež mliečne zložky pre export do Ameriky, na Stredný východ a do Ázie, je súlad s normami ISO pre riadenie kvality, bezpečnosť potravín a environmentálny manažment priamo povinnosťou na dosiahnutie obchodného úspechu.

V podniku Kolasanahalli na juhu Indie zvolila mliekareň Hatsune Agro moderné miešacie systémy Alfa Laval a spoločnosť Alfa Laval tiež požiadala o zaškolenie svojich zamestnancov. Spoločnosť Alfa Laval dodala mliekarenskému podniku Hatsune Agro svoje moderné miešacie systémy a pomohla mu minimalizovať požiadavky na údržbu. Alfa Laval pomohla tiež mliekarni Hatsune zaviesť vhodný režim údržby za účelom zlepšenia prevádzkových výkonov podniku. Výsledok tohto systémového riešenia je, že všetky miešadla fungujú bez problémov.

Väčšia energetická účinnosť, hygiena a doba prevádzkyschopnosti

Táto pozitívna skúsenosť so spoluprácou so spoločnosťou Alfa Laval viedla k nákupu miešadiel typu ALS od Alfa Laval s 1,5 kW (2 HP) motory pre dve 100-kilolitrová (KL) silá pre skladovanie odstredeného mlieka v inom závode Hatsune, ktorý sa nachádza v Kanchipuram. Vďaka jedinečne tvarovaným lopatkám rotora EnSaFoil sa tieto bočné miešadlá pre danú úlohu ideálne hodia, pretože zabezpečujú dokonalé premiešanie a homogenitu produktu pri minimálnom šmykovom napätí. Pán C. Sathyan, výkonný riaditeľ Hatsune Agro Product Ltd., vysvetľuje, že miešadlá Alfa Laval sú ťažným koňom podniku, ktorý sa nachádza na brehoch rieky Vegavathy juhozápadne od kancelárií spoločnosti Hatsune v Chennnai. Miešadlá radu ALS sú v prevádzke 16 hodín denne a každý deň podstupujú čistenia na mieste (CIP). Porovnateľné miešadlá s podobnou kapacitou v podniku využívajú 5,5 kW (7,5 HP) motory. Podľa odhadov Alfa Laval prinášajú miešadlá radu ALS až 80% úsporu energie.

"V porovnaní s miešadlami, ktorá boli dodané miestnymi dodávateľmi, sú miešadlá radu ALS od Alfa Laval neobyčajne energeticky účinné. Napriek vyčerpávajúcemu pracovnému režimu poskytujú tieto spoľahlivé miešadlá bezpečné a hygienické pracovné prostredie, ktoré je pre náš podnik zásadné, "hovorí pán Sathyan. "Navyše naďalej fungujú bez akýchkoľvek problémov. Táto kombinácia úspor energie a vyššej doby prevádzkyschopnosti prispieva k ziskovosti mliekarne.

Jediný spoľahlivý partner pre novú prevádzku na výrobu tvarohu

Aby Hatsune udržala krok s rastúcim dopytom, naplánoval rozšíriť svoje prevádzky a postaviť nový závod na výrobu tvarohu vo Vellichandai, štyri kilometre od podniku v Kolasanahalli. Hatsune vyhlásil výberové konanie a na základe pevného partnerstva, ktoré v priebehu rokov vzniklo, požiadala Alfa Laval, aby sa ho zúčastnila.
Ukázalo sa, že ako predajné kancelárie Alfa Laval, tak distribútori Alfa Laval v Indii predložili samostatné ponuky. Vďaka spoločnému záujmu a na základe dobrých synergií spoločnosť Alfa Laval a jej distribútor oslovili Hatsune so spoločnou ponukou za konkurenčnú cenu a so sľubom bezkonkurenčných služieb a podpory.

Reputácia Alfa Laval zariadení najvyššej kvality, ktoré sa ľahko obsluhuje a udržuje, v kombinácii s možnosťou distribútora Alfa Laval byť súčasne dodávateľom pre mliekarenský podnik, dohodu spečatila.

V tejto prevádzke, v ktorej sa použilo celkom 174 ventilov Alfa Laval, od radu Unique SSV, cez ventily Alfa Laval Unique Mixproof, po ventily z radov LKB, LKLAT a CPMI, 26 odstredivých čerpadiel, päť rozoberateľných doskových výmenníkov tepla M6M a M10M od Alfa Laval, umývacie hlavice na čistenie nádrží, fitingy a 11 miešadiel Alfa Laval, teraz Hatsune produkuje 40 KL tvarhu za deň.

"S touto zostavou by sme nemohli byť spokojnejší," komentuje pán RG Chandramogan, generálny riaditeľ Hatsune. "Všetky ukazovatele naznačujú ďalší nárast v mliekarenskom priemysle. Ukázalo sa, že Alfa Laval je spoľahlivý partner, ktorý môže dodať také riešenia pre mliekarenský priemysel, ktoré potrebujeme a ktoré spĺňajú najprísnejšie hygienické normy, sú spoľahlivé a energeticky úsporné, a taktiež poskytujú spoľahlivé služby a podporu. "

Najprísnejšie hygienické normy, spoľahlivosť a energetická účinnosť "
 

Energeticky účinná miešadlá Alfa Laval zvýšili produkciu mliekarenských výrobkov v závodoch Hatsune Agro Product Ltd.

Miešadlá Alfa Laval